Absencje oraz nowe twarze: Polonia GKS – LKS II Goczałkowice [ZAPOWIEDŹ]

Już jutro zawodniczki Polonii GKS Tychy w ramach 12. kolejki III ligi gr. śląskiej II zagrają pierwszy domowy mecz w 2017 roku. Rywalem będą rezerwy LKS Goczałkowice. W jesiennym pojedynku górą była Polonia, jednak tym razem będzie musiała się zmierzyć z problemami.

Zespół LKS II dopiero w tym sezonie rozpoczął swoje ligowe starty i radzi sobie przyzwoicie. Z jedenastoma punktami na koncie zajmuje szóste miejsce, tuż za Polonią i Gwarkiem Ornontowice, jednak ich strata do tyskiego zespołu wynosi aż 12 punktów. Różnicę poziomów obu ekip pokazał też wrześniowy mecz, gdzie ekipa Trójkolorowych pewnie zwyciężyła 4-0.

W niedzielnym spotkaniu do ekipy Dawida Kołodziejczyka dołączą dwie nowe zawodniczki – Dorota Morkisz i Ewa Zug. Obie zawodniczki od marca trenują z naszą drużyną w ramach współpracy Polonii z GTS Bojszowy. Jestem trochę zaskoczona, że trener już teraz wziął mnie pod uwagę przy wyborze kadry, ale to ekscytujące, że będę miała szansę zagrać – mówi Dorota, 16-letnia zawodniczka, która najlepiej się czuje na boku pomocy. Zapytana o przyjęcie przez „szatnię” w ciepłych słowach mówi o zawodniczkach: „Trochę się obawiałam, że początki mogą być trochę trudne, ale koniec końców okazało się, że dziewczyny są bardzo sympatyczne.” Z kolei Ewa, także 16-letnia boczna pomocniczka zwraca uwagę na profesjonalizm drużyny: „Ich podejście do treningu i umiejętności budzą respekt. Szczególnie zaimponowała mi Dorota Hałatek” – mówi.

Niestety, pierwszy wspólny mecz rozegrają przynajmniej w następnej kolejce. Jak pisaliśmy w czwartek, Hałatek wraz z Wiktorią Nowak przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Polski U16, a dodatkowo zabraknie trzech innych zawodniczek: Oliwii Ogierman, Klaudii Tobiczyk i Pauliny Czechowskiej, które zostały powołane do Kadry Śląska.

Mimo to czeka nas emocjonujące starcie. Jak zaprezentują się nowe twarze, czy Polonia GKS wygra kolejny mecz? Początek spotkania o 16:00 przy ul. Andersa.