Browarowy mecz młodzieżowy

W sobotę o 11:00 na stadionie GKS „Jedność” Wieprz tuż koło Żywca dojdzie do ciekawego spotkania w III lidzie Śląskiej Kobiet. Zarówno Tychy, jaki Żywiec słyną z produkcji „złocistego trunku”, ale głośno o tym nie mówimy, przecież w obu zespołach grają niepełnoletnie zawodniczki. W obu miastach siedziby mają piłkarskie kluby kobiece, i na tym się skupimy…

Nasz najbliższy rywal, ma bogatą historię. Na co dzień zespół z Żywca wstępuje w ekstralidze, i całkiem niedawno obchodził 10-lecie istnienia. Tyszankom jednak przyjdzie zmierzyć się z zespołem rezerw, na co dzień występującym w III lidze.

Nie zmienia to faktu ze zespół prezentuje się nadzwyczaj okazale. Sześć ostatnich sezonów ekipa z Żywca występowała z II lidze zajmując miejsca zdecydowanie w czubie tabeli, a raz (w sezonie 2009/2010) nawet zająć pierwsze miejsce. I mimo iż ostatni sezon Mitech II Żywiec zajął 5 lokatę, w tym sezonie postanowił zgłosić zespół do rozgrywek trzecioligowych. Za pewne podyktowane to było tym, że do klubu zaczęły napływać młode zawodniczki, które w II lidze wystąpić by nie mogły.

DSC01982d
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Na zdjęciu Paulina Warzybok – rozgrywająca Polonii Tychy

 

W obecnym sezonie zawodniczki z Żywiecczyzny straciły tylko jedną bramkę, i to w dodatku w wyjazdowym spotkaniu z Polonią Poraj rozegranym w ostatniej kolejce. Na własnym boisku Mitech nie stracił do tej pory bramki strzelając aż sześć (w dwóch meczach po 3:0)

 

Mecz na boisku w Wieprzu zapowiada się niezwykle interesująco.  Wchodzące na dobre tory zawodniczki tyskiej Polonii będą miały ciężkie zadanie przed sobą ale jak wszystkim wiadomo „Piłka jest okrągła, a bramki są dwie”.

 

TS Mitech II Żywiec – KKS Polonia Tychy

Sobota, 05.10.2013 godz. 11:00

Stadion: GKS „Jedność” Wieprz ul: Nad Sołą

 

W innych spotkaniach tej kolejki zagrają:

(2) UKS Jaskółki Chorzów : LKS wilki Wilcza (3)

* trzeba przyznać że to najciekawiej zapowiadający się mecz w naszej lidze.  Mecz z gatunku za 6 pkt. Gospodarze albo odskoczą trzeciej drużynie i będą już w walce z Mitechem o pierwsze miejsce, albo w przypadku porażki w walce w zwiększonym gronie gonić rywalki.

(7) UKS Gamów – KKS Czarne II Świerklany (10)

* tak do końca nie jestem przekonany czy goście udadzą się na ten mecz. Ale jeśli do niego dojdzie to gospodarze mają szalenie ciężką przeprawę. Ale konsekwencją zwycięstwa może być fakt że sezon zakończą najlepiej w historii startów w III lidze, a to dopiero początkowe jej mecze. Goście pewnie będą pewnie chcieli zmazać plamy na honorze po walkowerach i wysokiej porażce z Sosnowcem

(4) Czarni II Sosnowiec – Polonia Poraj (6)

* spotkanie w Sosnowcu także zapowiada się interesująco. Zwycięstwo Sosnowiczanek utrzyma je w czubie tabeli i 12 punktami nadal będą walczyć o awans, ewentualna ich porażka może mieć odwrotny kierunek dla Sosnowieckiej ekipy, ale dla gości będzie włączeniem się  rywalizacji o wysokie lokaty.

(9) Wisła Skoczów – KKS II Zabrze (8)

* pojedynki sąsiadów z tabeli z reguły są interesujące. Nie inaczej jest tym razem, podopieczne Agnieszki Pluskoty nie spisują się najlepiej a ich ósma lokata nie odzwierciedla za pewne umiejętności zespołu.  Oba zespoły nie są w najwyższej formie strzeleckiej (zero goli Zabrza i tylko jedna Wisły w tym sezonie //red.) Ale oba tracą równie sporo goli. Kto więc przełamie swoją złą passę?