Czternastolatki w finale! Znamy grupy

Czternastoletnie piłkarki Polonii Tychy awansowały do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. Tyszanki będą na początku marca w Warszawie walczyć o krajowy czempionat.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com

W niedzielę 10 lutego tyszanki w naszym mieście podejmowały Ślęzę Wrocław, TS ROW Rybnik i GKS Katowice. Wszystkie drużyny dostały się do drugiej fazy eliminacji, zajmując wysokie pozycje w turniejach preeliminacyjnych. Z czterech zespołów tylko dwa mogły zdobyć miejsca w warszawskim finale. Polonistki nie dały szans przeciwnikom i wygrały po 2-1 ze Ślęzą i ROWem, a GKS Katowice pokonały aż 8-0. Na uwagę zasługuje wygrana z zespołem z Rybnika, który ma w swoim składzie zawodniczki grające w reprezentacjach Polski. – Zespół grał na dobrym poziomie. Podobnie powinno być w Warszawie, ale mecz meczowi nierówny. W finale, w fazie grupowej jeden błąd może zaważyć na awansie do dalszej fazy – mówi zadowolona Nikola Palowska, kapitan zespołu Polonii.

Turniej finałowy odbędzie się 2-3 marca w Warszawie. Polonia w grupie trafiła na zespoły FSA Kraków i Włókniarz Białystok. Zagrają tam również wspomniane SWD Wodzisław i ROW Rybnik oraz UKS 3 Staszkówka Jelna, Wierzbowianka Wierzbno, Pogoń Tczew, SMS Łódź, a także obrońca tytułu Mazovia Grodzisk Mazowiecki i gospodarz AZS UW Warszawa.

Więcej informacji o podziale grup na futsalmmp.pl.