Dobre nastroje przed sobotą: LKS II Goczałkowice – Polonia [ZAPOWIEDŹ]

Już w najbliższą sobotę Polonia rozegra swój drugi mecz III ligi w sezonie 2016/17. Rywalkami tyszanek będzie zespół rezerw LKS Goczałkowice-Zdrój, dla którego nadchodzące spotkanie będzie pierwszym oficjalnym meczem.

Stało się tak w wyniku odwołania obu meczów dwóch początkowych kolejek (z Wisłą Skoczów i Gwarkiem Ornontowice). Jako, że drużyna LKS II Goczałkowice zgłoszona została po raz pierwszy do rozgrywek ligowych, Polonia Tychy będzie jej historycznym rywalem. W kadrze zespołu będącego bezpośrednim zapleczem pierwszoligowej drużyny jest głównie młodzież, walcząca o angaż w czwartym zespole zeszłego sezonu 1. ligi.

Mimo mniejszego doświadczenia przeciwniczek, polonistki są skoncentrowane na osiągnięciu założonego celu, jakim jest zdobycie 3 punktów: – W sobotę rozegrałyśmy wewnętrzną grę kontrolną i skupiłyśmy się na analizie błędów z poprzedniego meczu. Wiemy czego unikać i co mamy grać, więc jesteśmy w bardzo dobrym nastroju przed sobotą – mówi Laura Płoskonka, obrończyni naszego zespołu.

W barwach Polonii zagrają również nieobecne z meczu przeciwko AKS Mikołów, między innymi Dorota Hałatek. To z pewnością dobra wiadomość dla naszej drużyny, która w pełniejszym składzie będzie podejmować kolejne ligowe przeciwniczki.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na początek meczu! Ten już o 11:00 w sobotę, 10 września. Serdecznie zapraszamy na Uzdrowiskową 48!