Dorota Hałatek odchodzi z Polonii GKS

Po trzech latach spędzonych w Polonii GKS Tychy Dorota opuszcza szeregi naszego klubu. Od nowego sezonu będzie zawodniczką KKS Czarni Sosnowiec. Od 3 lipca była na testach w czwartym klubie ostatniego sezonu Ekstraligi, a wczoraj kluby dopięły formalności transferu.

Pomocniczka w Polonii zagrała 35 meczów, zdobyła 18 bramek oraz zanotowała niezliczoną liczbę asyst i kluczowych podań. Mimo 15 lat była jedną z czołowych zawodniczek zespołu i całej III ligi: – Dorota to świetna zawodniczka, która już w tak młodym wieku jest profesjonalistką i wie do czego dąży. Jestem z niej dumny jak wszyscy w klubie. To też jest przykład, że grając w naszym klubie można zdobywać trofea, dostać się do kadry narodowej oraz najlepszych klubów w Polsce. Życzymy jej wszystkiego najlepszego i powodzenia – skomentował prezes Polonii Dawid Kołodziejczyk.

Hałatek w ciągu ostatnich trzech lat zdobyła wicemistrzostwo oraz brązowy medal MMP U14 w futsalu, a także awansowała do Ekstraligi Futsalu z GTSem Bojszowy. Jest również zawodniczką reprezentacji Polski U15 i U16 oraz Kadry Śląska.

To kolejny transfer na szczebel centralny naszej zawodniczki. Wcześniej kluby na te grające w I lidze i Ekstralidze zmieniały Natalia Cisło, Magdalena Margiel, Magdalena Antkowiak, Wiktoria Kraszewska, Noemi Dziekan, Dorota Chodzidło oraz Paula Wachulec.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Dorocie wytrwałości i dalszego spełniania marzeń!