Karol Grzesik (1940-2013) urodził się 15 marca 1940 w Siemianowicach Śląskich. Karierę zawodniczą rozpoczął w 1954 roku w Górniku Tychy jako trampkarz. potem był zawodnikiem Spójni Tychy i Polonii Tychy. Po odbyciu służby wojskowej wrócił do Polonii, a po fuzji klubu z Górnikiem Wesoła, występował w barwach GKS Tychy, w którym zakończył piłkarską karierę. Skończył studia na AWF Katowice i rozpoczął pracę jako trener.
Jego wychowankami byli m.in. piłkarze czołowych klubów, reprezentanci Polski, jak Krzysztof Bizacki, Radosław Gilewicz, Bartosz Karwan, czy Dariusz Grzesik. Z kolei drużyny młodzieżowe, którymi się opiekował odnosiły wiele sukcesów na arenie ogólnopolskiej. W swojej kolekcji sukcesów miał m.in. złote medale Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży 1983 r., „Mundialito 1984r, „Turnieju im. Kuchara” 1993 r. „Turnieju im. Michałowicza” 1994r,. brąz „Turnieju im. Deyny” 1995. Ponadto prowadzone przez Niego zespoły startowały w Centralnych Rozgrywkach Młodzieżowych w Poznaniu, Wałbrzychu , Wrocławiu i Pile. Za swoje dokonania otrzymał m.in. Złoty Krzyż Zasługi, Złotą Odznakę Honorową PZPN, Srebrną Odznakę Honorową „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej” .
Zobacz:
Polonia Tychy Cup im. Karola Grzesika
Henryk Loska (1932-2016) był absolwentem Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Pracował w Kopalnii Węgla Kamiennego „Ziemowit” w Lędzinach, gdzie pełnił funkcje kierownika robót górniczych. W kolejnych latach przeszedł do pracy w administracji: najpierw w Katowicach i od 1972 w Państwowej Radzie Górnictwa w Warszawie.
W młodości był piłkarzem Polonii Tychy. W czasie pracy zawodowej w Lędzinach był kierownikiem drużyny piłkarskiej Górnika Lędziny, następnie był działaczem Górnika Zabrze. W latach 70. XX wieku był kierownikiem sekcji piłkarskiej klubu. Podczas jego pracy Górnik święcił największe tryumfy w historii, awansując w 1970 do finału Pucharu Zdobywców Pucharów (przegrana 1:2 z Manchesterem City).
W pierwszej połowie lat 70. został działaczem PZPN. Był członkiem kierownictwa polskiej reprezentacji na mistrzostwach świata w 1974 (jako attaché reprezentacji), 1978 i1986. Od 13 marca 1975 do 10 lipca 1979 pełnił funkcję wiceprezesa PZPN ds. szkoleniowych.
Na początku lat 90. był jednym z inicjatorów i następnie prezesem Fundacji Piłkarskiej Reprezentacji Olimpijskiej wspierającej przygotowania polskiej reprezentacji olimpijskiej doigrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. W ostatnich latach życia szefował Klubowi Seniora PZPN.
W 1995 otrzymał tytuł honorowego członka PZPN.
Został pochowany na cmentarzu rzymskokatolickim przy kościele św. Marii Magdaleny w Tychach.

Jerzy Kubica ur. 1952. W trakcie swojej kariery piłkarskiej występował na pozycji pomocnika. Swoją przygodę z futbolem rozpoczynał od gry w Polonii Tychy jako napastnik. Był piłkarzem GKS Tychy w latach 1971-82, wicemistrzem polski z roku 1976. Jerzy Kubica, chłopak z tyskiego Osiedle A Tychy, był czołową postacią tyskiej drużyny piłkarskiej, która w latach 70. przeżyła prawdziwą huśtawkę nastrojów – w dwa lata awansowała do ekstraklasy, zdobyła wicemistrzostwo Polski, by z hukiem spaść do II ligi.. Był członkiem składu, który w sezonie 1975/1976 zdobył wicemistrzostwo Polski.
Zobacz:
Wywiad z Jerzym Kubicą przeprowadzony przez TGS (2015) – Chłopak z Osiedla A