Głosuj na naszych w plebiscycie Dziennika Zachodniego!

Dorota Hałatek, Samuel Jania i Dawid Kołodziejczyk zostali nominowani przez redakcję Dziennika Zachodniego do plebiscytu „Sportowiec Roku 2016”! Głosowanie przebiegać będzie w dwóch etapach – eliminacyjnym i finałowym.

Wyróżnione osoby uczestniczące w sportowym życiu naszego województwa zostały podzielone na trzy kategorie: trener/animator, drużyna i zawodnik roku. Rywalizacja odbywać się będzie wśród sportu młodzieżowego i seniorskiego. Jak można przeczytać na stronie organizatora, pierwszy, eliminacyjny etap, który rozstrzygnie najlepszych w powiatach, będzie trwał do 30 grudnia. Do finału wojewódzkiego awansują 3 zwycięzcy w 6 kategoriach w 31 powiatach. W przypadku gdy liczba zgłoszeń nie przekroczy 3, do finału przechodzi 1 laureat.

Głosowanie finałowe potrwa natomiast od 5 do 27 stycznia 2017 roku. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się 8 lutego na uroczystej gali w hali sportowej AWF Katowice.

Oto sylwetki naszych nominowanych:

Dorota Hałatek (młodzieżowy zawodnik) – 14-letnia pomocniczka, kadrowiczka reprezentacji Śląskiego ZPN U16 oraz reprezentantka Polski U15. Ma znakomitą kontrolę piłki, dobry drybling i świetny przegląd pola. Z zespołem GTS Bojszowy awansowała do finałowego turnieju MMP w futsalu U16 oraz występuje w Pierwszej Lidze Futsalu.

ZAGŁOSUJ!

                                 

Dawid Kołodziejczyk (animator sportu młodzieżowego) – od 2010 roku prezes KKS Polonia Tychy, jednego z największych kobiecych klubów piłkarskich w województwie śląskim, skupiającego ponad 70 piłkarek w 4 grupach wiekowych, w tym trzech młodzieżowych. Inicjator budowy kobiecego zespołu piłkarskiego w Tychach. Jest również trenerem III-ligowej Polonii GKS Tychy, gdzie aż 16 zawodniczek jest wychowankami Polonii Tychy. Jedna z nich jest zawodniczką reprezentacji Polski U15, a 8 występuje w reprezentacjach Śląskiego ZPN. We wrześniu br. wraz z prezesem spółki Tyski Sport. S.A. Grzegorzem Bednarskim podpisał umowę partnerską, na podstawie której Polonia Tychy przejęła nazwę, herb oraz barwy GKS Tychy.

ZAGŁOSUJ!

Samuel Jania (trener) – asystent selekcjonera reprezentacji Polski kobiet w futsalu, z którą parę dni temu zdobył Puchar Państw Wyszehradzkich. Trener drużyny Pierwszej Ligi Futsalu kobiet GTS Bojszowy oraz drużyn młodzieżowych GKS Futsal Tychy, z którego zespołem U20 awansował do finału MMP.

ZAGŁOSUJ!