Jak spędzić kwarantannę? Pytamy zawodniczki i trenerów

Zamykane są instytucje i miejsca publiczne, a społeczeństwo spędza większość czasu w domach, zapobiegając rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Większość zespołów nie trenuje, a rozgrywki są zawieszone. W tych wyjątkowych okolicznościach zapytaliśmy osoby z naszego klubu jak spędzają ostatnie dni i czym się zajmują.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com

Królują oczywiście filmy oraz seriale. W dalszej kolejności nauka, ćwiczenia czy po prostu spędzanie czasu z rodziną. Jest to również szansa do chwilowego odpoczynku od żmudnej codzienności. – Czas mija mi aż za szybko. Mogę spać do południa! Poza tym pomagam mamie, robię ćwiczenia na brzuch i nogi, a pod wieczór kocyk i dobry film. Ostatnio na przykład oglądałam „Ostatnie wakacje” i „The Kissing Booth” – mówi Klaudia Jarczak. Czas wolny na spanie wykorzystuje też Paulina Rybacka. – Odsypiam wszystkie poprzednie dni. Ale poza tym spędzam czas całkiem pożytecznie. Niestety, robię zadania zadane przez nauczycieli. Mam m.in. dwie rozprawki do napisania… – mówi. Oprócz tego pomaga tacie przy remoncie pokoju i spędza czas przy Netfliksie. A co obecnie jest oglądane najchętniej? Sara Nowotarska i Klaudia Bargieła mówią zgodnie: „Szkoła dla elity”, której właśnie wyszedł nowy sezon i obie zajmują się jego oglądaniem.

Czas pandemii jest świetną okazją dla Asi Grzesicy, by spędzić jeszcze więcej czasu z synem, czteroletnim Krystianem. – Będziemy grać i bawić się w domu. Mamy do ułożenia puzzle, będziemy malować, rysować, wycinać i czytać bajki. Teraz gramy mecz piłką dmuchaną i niestety przegrywam – mówi obrończyni naszego zespołu.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Krystian po zwycięstwie nad mamą

Jeszcze inni pracują, tak jak Agata Samek, która zdalnie wypełnia wszystkie swoje obowiązki zawodowe. Z kolei Laura Płoskonka zabiera się za nadrabianie braków w literaturze. Na tapecie Olga Tokarczuk i „Bieguni”. Ale obrończyni nie będzie czytać jedynie książek. – Kupiłam sobie nowe kolory lakierów, więc będą robione paznokcie – dodaje.

A co słychać u sztabu? Trener seniorek Marcin Piekarski także czyta książki. Aktualnie jest w trakcie czytania „Piłkomatyki” Davida Sumptera o matematycznej stronie piłki nożnej. – Przeczytałem już ponad 130 stron i jest w niej kilka ciekawych rzeczy, choć spodziewałem się ich więcej. Jedną z nich jest analiza gry Andrei Pirlo, serdecznie polecam. Poza czytaniem uczę się do kursu UEFA A oraz biegam. To może niepopularne dzisiaj, natomiast bieganie w samotności nie rozprzestrzenia wirusów, a wzmacnia odporność – opowiada.

Z kolei trenerzy młodziczek oraz orliczek, czyli Dagmara Lach oraz Adam Chomka, mogą zbić piątkę z Pauliną. Ci też zajmują się remontem swojego mieszkania. – Czas epidemii jest dla nas niemal zbawienny, pod tym względem, że możemy całkowicie skupić się na urządzeniu naszego mieszkania. Szczęśliwie wszystko dotarło do nas przed wybuchem choroby i zajmujemy się składaniem mebli, rozpakowywaniem kartonów i po prostu spokojnym spędzaniem ze sobą czasu – mówi trener Dagmara.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com

Nie pozostaje nic innego, jak tylko cierpliwie czekać na powrót normalności do naszego życia oraz powrotu do gry. Decyzją PZPN wszystkie rozgrywki w Polsce są obecnie zawieszone, a III liga kobiet nie rozpocznie swoich rozgrywek wcześniej niż w kwietniu – o ile w ogóle rozpocznie. O wszystkim będziemy informować Was na bieżąco.