Jesteśmy drużyna i każda zawodniczka, która wybiega na boisko na pewno da z siebie wszystko – mówi Agata Kowlaska przed meczem z Jaskółkami.

Jeszcze przed inauguracją ligi udało Nam się porozmawiać z Agatą Kowalską. Zawodniczka grająca w obronie jest jedną z najbardziej doświadczonych piłkarek Polonii Tychy. Z KKS Polonią Tychy związana jest od początku istnienia tego klubu, czy w tym sezonie będzie nosić opaskę „sternika”?

Zapraszamy do lektury.

[Sebastian Godyla] Śmiem wątpić czy jest inny klub nawet męski, który rozegrał aż tyle sparingów. Nie czujecie zmęczenia?

[Agata Kowlaska] Tak sparingów w tym okresie przygotowawczym miałyśmy sporo, ale to dobrze. Każdy mecz to okazja żeby lepiej się zgrać, a jest nam to bardzo potrzebne. Co do zmęczenia to szczerze mówiąc mi nie daje sie we znaki i mam nadzieje, że dziewczyna też.

 [S.G] Który ze sparingów tej zimy był najcięższy?

[A.K] Trudno jest mi wskazać jeden mecz, myślę, że pierwsze mecze były dla nas najcięższe, bo w większości występowały w nich dziewczyny, które dopiero zaczynają przygodę z piłka. Każdy kolejny mecz wyglądał lepiej.

[S.G] W defensywie najczęściej grałaś z Dagmarą Lach, Oliwią Malicką, Darią Szmigielską, a ostatnio Katarzyną Kostuś. Widać, że w defensywie dobrze się rozumiecie. Defensywa będzie mocną stroną Polonii w Tym sezonie?S

[A.K] Mam taka nadzieję!

[S.G] W Polonii jest wiele nowych Twarzy. Ty jesteś jedną z bardziej doświadczonych piłkarek, nie masz wrażenia, że to na Tobie, Noemi czy Anicie Król ciążyć będzie ciężar gry?

[A.K] Jest jeszcze kilka dziewczyn, które już dłużej grają i o oczywiście każda swoim doświadczeniem postara się sie wesprzeć dziewczyny w debiucie. Ale jesteśmy drużyna i każda zawodniczka, która wybiega na boisko na pewno da z siebie wszystko.

[S.G] Przed sezonem głośno mówiono „Gramy o awans” wyniki jednak sprawiły, że gramy o inne cele. O co więc Agata Kowalska zagra w tym półroczu?

[A.K] O zwycięstwo w każdym kolejnym meczu.

[S.G] Jak wspomnieliśmy w Polonii mamy wiele nowych Twarzy. Mecz z Jaskółkami Chorzów będzie meczem debiutów dla wielu piłkarek, do tej pory w ryzach trzymała Was Ewelina Grzegorczyk, której obecnie w składzie niema. Ostatnio usłyszałem, że z opaską kapitan zespołu masz ją zastąpić Ty.

[A.K] Byłoby to dla mnie ogromne wyróżnienie, gdyby dziewczyny wybrały właśnie mnie, ale nie wiem jeszcze nic na te temat. Przekonamy się w pierwszym meczu.

[S.G] Czego można życzyć Tobie oraz Polonii w drugiej części sezonu 2012/13?

[A.K] Proszę życzyć nam wiary w własne możliwości i aby w każdym meczu pokazały, na co nas stać! Nawiązując do naszych sparingów nie zwycięstwa lecz porażki budują charakter, i mam nadzieje, że ten charakter drużyny udało nam się zbudować i pokażemy go na boisku. I oczywiście, aby omijały nas kontuzje!

[S.G] Życzę, więc tego, i oby pierwszy mecz pomógł Waz zbudować drogę usłaną zwycięstwami.

[A.K] Dziękuje.