„Jesteśmy głodne grania i wygrywania”: AKS Mikołów – Polonia GKS [ZAPOWIEDŹ]

Już w najbliższą niedzielę zawodniczki Polonii GKS Tychy wracają na ligowe boiska. Po obfitującej w sukcesy futsalowej zimie i obiecującym okresie przygotowawczym apetyty na zwycięstwa wzrosły, a pierwszym sprawdzianem będzie wyjazdowy pojedynek z AKS Mikołów.

Dotychczas polonistki wiosnę inaugurowały w kratkę, jednak rzadko przegrywały. Od pierwszego sezonu w rozgrywkach ligowych zanotowały 2 zwycięstwa, 3 remisy i tylko jedną porażkę – z Gimnazjum Istebna dwa lata temu. Niedzielne spotkanie będzie szansą na poprawę statystyk i dopisanie kolejnych trzech punktów do swojego dorobku. Gotowe pomóc zespołowi są zawodniczki, które wraz z GTS Bojszowy wywalczyły awans do ekstraligi futsalu – Weronika Bielas i Edyta Mazur. Odbyły one z zespołem okres przygotowawczy i dopinane są ostatnie szczegóły umów transferowych. Wszystko wskazuje więc na to, że będą mogły zagrać już w najbliższym meczu.

WIOSENNE MECZE INAUGURACYJNE POLONII

2 kwietnia 2016: Granica Ruptawa – Polonia 0-4

25 marca 2015: Polonia – Gimnazjum Istebna 0-3

19 kwietnia 2014: Wilki Wilcza – Polonia 0-1

14 kwietnia 2013: Polonia – Jaskółki 1-1

7 kwietnia 2012: Polonia – LKS Goczałkowice 2-2

2 kwietnia 2011: Gwiazda Ruda Śląska – Polonia 0-0

Będzie to szczególny mecz dla Edyty, która ostatnio grała właśnie w zespole z Mikołowa. – Zespół AKS szczególnie dobrze wygląda w linii obrony. Tam grają Wiktoria i Alicja Postek, które mają sporo umiejętności i one mogą stanowić największy problem – mówi niespełna 16-letnia zawodniczka. Pomimo tego, uważa że Polonia GKS pewnie rozpocznie rundę: „Będzie 3:0 dla Polonii.”

W podobnym tonie wypowiada się Alicja Stolarczyk, która chwali zespół za przygotowania do rundy: „Już od końca poprzedniego roku przygotowywałyśmy się do wiosny i naprawdę dobrze przepracowałyśmy ten czas. Frekwencja na treningach była spora, jesteśmy głodne grania i wygrywania„, mówi pomocniczka naszego zespołu.

Jesienią pojedynek obu drużyn zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść Polonii. Jak będzie tym razem? Spotkanie odbędzie się 26 marca w Mikołowie na stadionie AKS. Początek już o 15:30!