Julia Piętakiewicz odchodzi z Polonii Tychy

Julia Piętakiewicz żegna się z Polonią Tychy. Napastniczka naszego klubu porozumiała się z zespołem SWD Wodzisław Śląski i od nowego sezonu będzie zawodniczką beniaminka I ligi. To kolejna zawodniczka, która trafia z Polonii do zespołu z poziomu centralnego.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com

Julia w Polonii jest od 2013 roku, gdzie przeszła wszystkie szczeble szkolenia w klubie. Od początku wykazywała się ogromnym talentem, który rozwijał się z biegiem czasu. W drużynie seniorek zadebiutowała w 2018 roku, tuż po swoich trzynastych urodzinach i od razu w debiucie przeciwko UKKS Istebna popisała się bramką. W minionych rozgrywkach borykała się z kontuzjami, jednak mimo tego zdołała zagrać we wszystkich rozgrywkach 14 razy i zdobyła aż 12 goli. Julia kilkukrotnie otrzymywała również powołania na Akademię Młodych Orłów, organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej dla najlepszych zawodniczek w kraju. Była również kapitanem Kadry Śląska U14, która rok temu (jeszcze jako kadra U13) zdobyła Mistrzostwo Polski.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com

Piętakiewicz w najbliższym sezonie będzie miała okazję zagrać w nowopowstałej Centralnej Lidze Juniorek U17 oraz w trzeciej lidze, w zespole rezerw SWD. Po ukończeniu 15 roku życia, czyli w maju 2020, będzie mogła zadebiutować na zapleczu ekstraligi.

Julii życzymy zdrowia i powodzenia w nowym klubie!