Kobiety nie gęsi, też swój puchar mają!

Już dzisiaj wielki finał Pucharu Polski w piłce nożnej mężczyzn. 2 maja, Stadion Narodowy – chyba każdy słyszał choć urywek telewizyjnej reklamy albo przeczytał notkę w gazecie lub internecie. Jednak, jak już napisałem, to finał męskich rozgrywek. Kobiety również mają swoje rozgrywki i w tym artykule będzie właśnie o nich.

Damski Puchar Polski ma znacznie uboższą tradycję niż turniej mężczyzn. Jego pierwsza edycja odbyła się w sezonie 1984/85, a triumfatorem okazał się… ostatni ligowy rywal Polonii, czyli Czarni Sosnowiec! Nic w tym dziwnego, bowiem przez długi czas od początków kobiecych rozgrywek ligowych drużyna Czarnych to był jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) zespół w Polsce. Czarni Sosnowiec są też najbardziej utytułowanym zespołem w historii Pucharu Polski kobiet – w swoim dorobku mają aż 11 triumfów. Nieźle, jak na 30 edycji, prawda?

źródło: wikipedia.org
  • https://www.facebook.com/PoloniaGKSTychy/
  • polooniatychy@gmail.com
Triumfatorzy rozgrywek o Puchar Polski kobiet, źródło: wikipedia.org

W finale ostatniej edycji pucharu, rozegranym na Stadionie Miejskim w Ostródzie zmierzyły się Medyk Konin i AZS Wrocław. Triumfowały obecne Mistrzynie Polski, czyli zawodniczki Medyka, pokonując rywalki 3-2. Jak wyglądają tegoroczne rozgrywki?

Obecnie Puchar Polski jest na etapie półfinałów. Pierwszą ekipą, która zagra w finale jest Górnik Łęczna, który pokonał Mitech Żywiec (1-1, 5-3k). Rywalkami Górnika zostanie zwycięzca 2 półfinału, gdzie zmierzą się Medyk Konin i KKP Bydgoszcz. Spotkanie zostanie rozegrane 6 maja, a wspomniany finał odbędzie się 11 czerwca na Stadionie Miejskim w Gdyni.

Trofea PP kobiet; foto: pzpn.pl
  • https://www.facebook.com/PoloniaGKSTychy/
  • polooniatychy@gmail.com
Trofea PP kobiet; foto: pzpn.pl

Polonia Tychy w bieżącej edycji PP 2014/15 odpadła już w 1. rundzie, przegrywając z ekstraligowym 1. FC Katowice. Liczymy na lepszy wynik w następnym sezonie, jednak przede wszystkim na szczęśliwsze losowanie 🙂 Póki co zachęcamy do kibicowania najlepszym, którzy dalej mają szanse zdobyć główne trofeum – drużynom Medyka Konin, KKP Bydgoszcz oraz Górnika Łęczna, a także zespołom Lecha Poznań i Legii Warszawa, które już dzisiaj rozegrają mecz o finałowe trofeum. Początek tego spotkania o godzinie 16, transmisja na Polsacie i Polsacie Sport.