Koniec serii porażek. Gwarek – Polonia GKS 0-2

Polonia GKS wygrała w wyjazdowym spotkaniu z Gwarkiem Ornontowice w środowym meczu III ligi kobiet. To trzecie zwycięstwo w sezonie podopiecznych Dariusza Grzesika, a także przerwanie serii trzech porażek.

Od początku Polonia była stroną przeważającą, choć długimi okresami gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Pierwszą bramkę w 28. minucie zdobyła Edyta Mazur, która w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem nie dała szans zawodniczce Gwarka. 17-letnia pomocniczka była nieuchwytna dla przeciwniczek i miała jeszcze kilka dogodnych, stworzonych przez siebie okazji. Drugi gol padł łupem Sylwii Lorenz. W 64. minucie wykorzystała podanie Noemi Dziekan i wpisała się na listę strzelców po tym, jak weszła na boisko z ławki rezerwowych. Był to pierwszy gol pomocniczki w barwach Polonii.

Kolejny mecz Polonii GKS już 8 października – w Tychach przy ul. Andersa zagra z LKS Bory Pietrzykowice. Początek spotkania o 14:00.

— —

4 października 2017 r. godz. 16:00, boisko w Ornontowicach

GKS Gwarek Ornontowice – Polonia GKS Tychy 0-2 (0-1)

Mazur 28′ Lorenz 64′

Polonia GKS: Majewska – Jarczak, Płoskonka, Czechowska, Rybacka – Tobiczyk (30′ Lorenz), Dziekan (78′ Ciszewska), Ogierman, Samek (75′ Stolarczyk) – Szeja (55′ Gonsior), Mazur (67′ Kotlarz).