Kto opuścił Polonię? [TRANSFERY 2019]

Sezon trzeciej ligi kobiet rozpoczął się już w poprzedni weekend. To dobra okazja by poinformować o naszych transferach na kampanię ligową 2019/20. Dziś przedstawimy zawodniczki, które w zakończonym oknie transferowym odeszły z naszego klubu, a w piątek zaprezentujemy zawodniczki, które wzmocniły nasz zespół.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Klaudia Tobiczyk ma za sobą już łącznie 7 występów w Ekstralidze.

Pierwszą zawodniczką, która pożegnała się z Polonią była Julia Piętakiewicz. Napastniczka zdecydowała się kontynuować grę w SWD Wodzisław Śląski, o czym pisaliśmy w TYM miejscu.

Kolejne zawodniczki zasiliły ekstraligowe kluby. Do Czarnych Sosnowiec trafiły Klaudia Tobiczyk i Paulina Czechowska, a do Górnika Łęczna powędrowała Nikola Kurtok. Dwie pierwsze piłkarki przeszły do trzeciej drużyny ostatniego sezonu piłkarskiej elity na stałe. W poprzednim sezonie pomocniczka i obrończyni były w sosnowieckim klubie na zasadzie wypożyczenia i choć głównie występowały w trzecioligowych rezerwach, grały również w pierwszej drużynie. Tobiczyk zaliczyła 6 występów, a Czechowska dwa we wszystkich rozgrywkach.

Do Polonii Tobiczyk trafiła w 2016 roku z LKS Piotrowice, a Czechowska grała w tyskim klubie od początku przygody z piłką.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Paulina Czechowska

Z kolei Nikola Kurtok przenosi się do najlepszego klubu w Polsce, czyli do Górnika Łęczna. Będzie tam walczyć o angaż do pierwszej drużyny. W tym celu wyjechała do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łęcznej, gdzie będzie kontynuować naukę. Nikola trafiła do Polonii na początku 2018 roku z LKS Goczałkowice, na zasadzie wypożyczenia. Później została w Tychach na stałe, a teraz będzie walczyć o spełnienie marzeń. – Nie boję się rywalizacji w klubie. Poza tym, o to właśnie chodzi, by uczyć się od najlepszych – tak skomentowała pytanie o mierzenie się z dziesiątkami dziewczyn, walczących o miejsce w składzie trenera Piotra Mazurkiewicza.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Nikola Kurtok

Do Rekordu Bielsko-Biała powędrowała bramkarka Natalia Majewska. Utalentowana zawodniczka, która w tym miesiącu skończy 15 lat, ostatni sezon – podobnie jak Tobiczyk i Czechowska – spędziła na rocznym wypożyczeniu w bielskim klubie. Zdążyła w tym czasie zadebiutować w Ekstralidze futsalu, a także zdobyć tytuł Mistrzyni Polski w futsalu do lat 18. Poza tym występowała w Makroregionalnej Lidze Juniorek Młodszych oraz czwartej lidze. Obecnie trenuje z pierwszą drużyną, a nieoficjalnie mówi się o jej rychłych występach w 1. lidze.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Natalia ma za sobą całkiem udany sezon. Cały czas mierzy jednak wyżej.

Ostatnią z zawodniczek, która zmieniła w tym oknie transferowym klub jest Patrycja Kielesz. Czternastoletnia pomocniczka zdecydowała się powrócić do swojego poprzedniego klubu KSB Lędziny, gdzie będzie grać w śląskiej lidze U15. Kielesz trafiła do Polonii w 2017 roku i w tym czasie występowała w rozgrywkach 3. ligi oraz Makroregionalnej Lidze Juniorek Młodszych i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu. Oprócz tego z Kadrą Śląska U13 świętowała triumf w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Patrycja Kielesz postanowiła wrócić na „stare śmieci” i pomóc KSB Lędziny w lidze U15.

Wszystkim zawodniczkom serdecznie dziękujemy za występy w zielono-czarno-czerwonych barwach i życzymy powodzenia na dalszych etapach kariery!