LKS Wilki Wilcza, Polonia Poraj, Mitech Żywiec II, Wisła Skoczów… Czyli nowi rywale Tyskiej Polonii

Choć liga zacznie się w ostatni weekend sierpnia to dla Kobiecego Kubu Sportowego Polonia Tychy wystartuje tydzień później. Drugi rok z rzędu Tyskiej Polonii przypadła pauza w pierwszej kolejce ligowej.

 

We wtorek (12.08) poznaliśmy terminarz III ligi grupy Śląskiej w Piłce Nożnej Kobiet. Podobnie jak w roku ubiegłym do sezonu zgłosiło się dziewięć zespołów. Co ciekawe powtórzyła się niemal identyczna historia jak przed startem w roku ubiegłym. W wielkim skrócie chodzi o zamieszanie z awansem do II ligi LKS Goczałkowice Zdrój oraz UKS Tygrysków Świętochłowice czego konsekwencją jest awans obu zespołów do wyższej klasy rozgrywkowej.

To co jednak tyczny się III ligi…

Do rozgrywek zgłoszono 9 zespołów, jak informowaliśmy kilka linijek wyżej wśród zespołów jest kilka nowości. Taką „nowością” będą spotkania z imienniczką z Poraju, rezerwami ekstraklasowego Mitechu czy Wisłą Skoczów. Już w drugiej kolejce (dla Polonii Tychy pierwszej) zmierzymy się natomiast z LKS Wilki Wilcza i niech nikogo nie zmyli nazwa zespołu bo choć nazwa jest nowa to piłkarki są dobrze Nam znane z występów pod szyldem LKS Naprzód Żernica. Skład całej ligi uzupełniły piłkarki z Gamowa, Chorzowskie Jaskółki, rezerwy Zabrza oraz Czarnych Sosnowiec.

Standardowo na Tyskiej drużyny najdalszym wyjazdem będzie Uczniowski Klub Sportowy Gamów

UKS Gamów ~ 100 km

LKS Polonia Poraj ~ 80 km

KKS II Zabrze (boisko w Toszku) ~ 70 km

TS Mitech II Żywiec ~ 65 km

LKS Wilki Wilcza ~60 km

KKS Wisła Skoczów ~60 km

UKS Jaskółki Chorzów ~ 25 km

KKS Czarni II Sosnowiec ~ 25 km

  • wartości przybliżone

Gotowy terminarz jest już dostępny na stronie KKS Polonii Tychy http://poloniatychy.info/?page_id=26

Po ogłoszeniu terminarza o kilka słów poprosiliśmy Dawida Kołodziejczyka, trenera Polonii Tychy.

Zespół solidnie przepracował okres przygotowawczy. Trenowaliśmy tylko na Tyskich obiektach, ale jesteśmy solidnie przygotowani, zdeterminowani i pewni swego. Podejrzewam że będziemy jednym z młodszych o ile nie najmłodszym zespołem w stawce, ale to nie może nas usprawiedliwiać. Mój zespół zasiliło kilka fajnych sportowo dziewczyn i jak mawiał Mariusz Pudzianowski – „Tanio skóry nie sprzedamy”. Z tego co mówisz spędzimy w tym sezonie kilka godzin w busie by dojechać na mecze (ok 450 km całym sezonie/red.) ale to także będzie bodziec bardziej motywujący aniżeli coś co miało by Nam przeszkodzić”

Jak więc widać przed sezonem w Polonii są pełni optymizmu.