Zwycięstwo Polonii na boisku Lidera! Mitech II Żywiec – Polonia 1:3(1:2)

Zwykło mówić „Wszyscy grają, Niemcy wygrywają” tym razem możemy to w zupełności podpiąć po Tyszanki, a konkretnie mecz Mitechu z Polonią Tychy. Początek meczu bardzo chaotyczny, i tak naprawdę akcja Doroty Chodzidło z drugiej minuty kiedy piłka uderzyła w słupek warta jest odnotowania.

Kontrolę nad meczem przejęły gospodynie, czego udokumentowaniem była bramka w trzynastej minucie spotkania. Po raz kolejny szybko stracona bramka zadziała jednak mobilizująco na podopieczne Dawida Kołodziejczyka które w ciągu sześćdziesięciu sekund odrobiły straty za sprawą Noemi Dziekan. Po dobrze rozegranej akcji ofensywnej bramkarka tak niefortunnie odbiła przed siebie piłkę że nabiegająca Noemi Dziekan z 30 metrów lobem umieściła piłkę w bramce ku uciesze kibiców z Tychów którzy na mecz dotarli w liczbie 4 osób.

Bramka na 1:1 nie zmieniła jednak obrazu gry. Akcje zaczepne tyszanek konsekwentnie przerywały obrończynie Mitechu wykopując piłkę na „uwolnienie”. Wybijane piłki jednak najczęściej przechodziły nawet w pole karne Polonii Tychy. W dwudziestej minucie po akcji Żychoń – Król – Chodzidło, ta ostatnia umieściła piłkę w siatce. Ta bramka zdecydowanie uspokoiła grą Polonii Tychy. Wynik „dowieziony” do przerwy zmobilizował dodatkowo piłkarki z Tychów, które na drugą połowę wybiegły skoncentrowane i z animuszem od pierwszych minut zaatakowały.

Radość po pierwszej bramce na gorącym terenie w Żywcu
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Radość po pierwszej bramce na gorącym terenie w Żywcu

Druga połowa to także popis naszej etatowej bramkarki. Dwa udane piąstkowania, kilka dobrze wybronionych akcji na pewno wyprowadziły walących głową w mur ofensywnie usposobione piłkarki Mitechu.

W 69minucie, Tyska Polonia przypieczętowała wynik spotkania. Strzał „świeca” na bramkę gospodyń przedziurawił ręce goalkiperki i pomiędzy nogami piłka wtoczyła się za linię umieszczoną pomiędzy słupkami. Z kolejnego gola w sezonie mogła cieszyć się Joanna Żychoń, która w Polonii Tychy znalazła się tuż przed rozpoczęciem rozgrywek.

Mecz zapierał dech wpiersiach, ale panorama za stadionem także robiła swoje.
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Mecz zapierał dech wpiersiach, ale panorama za stadionem także robiła swoje.

Druga połowa zdecydowanie pokazała zespołowość, mobilizację i waleczne serca Naszych piłkarek. Mitech doznał pierwszej porażki w sezonie, a piłkarki Polonii Tychy mogą świętować drugą wygraną z rzędu, a także drugą z rzędu na wyjeździe.

Po meczu poprosiliśmy o kilka słów na temat meczu piłkarki Polonii Tychy

 

Magdalena Antkowiak (bramkarka)

Wychodząc na boisko nie wiedziałam czego się spodziewać. Przez pierwsze minuty byłam niepewna, jeśli mowa o podejmowaniu szybkich decyzji, co dało wynik 1:0 dla przeciwnika. Jednak dzięki naszej determinacji, walce i chęci zwycięstwa szybko padła wyrównująca bramka, a później role się odwróciły. Kluczowym dla mnie momentem, były akcje 1×1 co podbudowało i poprawiło moją pewność siebie na boisku. Kolejne 3pkt wpadły na nasze konto.

 

Dorota Chodzidło (napastnik), strzelczyni gola na 2:1 dla Tyskiej Polonii

Dzisiejszy mecz był dla nas bardzo ważny, gdyż zwycięstwo mogło przybliżyć Polonię do czołówki tabeli. Jednak od początku wiedziałyśmy, że o 3pkt. nie będzie łatwo. Na szczęście szybko stracona bramka okazała się mobilizująca i sprawiła, że całym zespołem ruszyłyśmy do przodu, by jak najszybciej odrobić straty. W przeciągu kilku minut strzeliłyśmy dwa gole i uwierzyłyśmy, że wygrana jest w naszym zasięgu. Na końcu przypieczętowałyśmy jeszcze nasze zwycięstwo bramką na 3:1. Ogólnie z meczu jestem bardzo zadowolona. Widać, że zaczynamy się już lepiej rozumieć na boisku, co przekłada się też na jakość naszej gry. Myślę, że jak dalej będziemy rozgrywać tak dobre spotkania jak to dzisiejsze, to mamy duże szanse na znalezienie się w ścisłej czołówce pod koniec sezonu.

 

Joanna Żychoń (napastnik), strzelczyni gola na 3:1 dla Polonii Tychy

Bramka dla gości padła szybko, ale my się nie poddałyśmy. Wręcz przeciwnie, dodało nam skrzydeł, pierwsza bramka Noemi, a potem Doroty.

Myślę, że pierwsza połowa należała do nas. Natomiast druga do rywalek. Troszkę dałyśmy na luz. Ale po kolejnej mojej bramce, znów podjęłyśmy walkę z rywalkami. Ogólnie mecz wypadł bardzo dobrze.

 

TS Mitech II Żywiec – KKS Polonia Tychy 1:3 (1:2)

 

Gole: 13′ ? – 14′ Dziekan, 20′ Chodzidło, 69′ Żychoń

Kartki: brak

Sędziowie: brak danych

Widzów: 50

 

TS Mitech II Żywiec:

 (skład gospodarzy zostanie uzupełniony w późniejszym terminie)

 

KKS Polonia Tychy:

Antkowiak – Śliwa, Kopczyńska,Płoskonka (Malicka) – Kraszewska (Margiel), Dziekan, Król, Kozyra – Chodzidło (Dziedek), Żychoń (Rogosz)

Wyjściowy skład KKS Polonii Tychy w całej okazałości.
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Wyjściowy skład KKS Polonii Tychy w całej okazałości.

 

 

W kolejnym meczu tyska Polonia zmierzy się w Tychach na ul: Edukacji 7 z rezerwami Czarnych Sosnowiec.

KKS Polonia Tychy – Czarni II Sosnowiec

13 października 2013 (niedziela) godz. 15:00 ul. Edukacji 7