Nabór do sekcji piłki ręcznej

Kobiecy Klub Sportowy Polonia Tychy Ogłasza nabór do grupy dziecięcej rocznika 2006 i młodsze!

W Polonii trenują już Piłkarki nożne, Piłkarze Nożni… teraz kolej na Piłkarki ręczne!

Przyglądając się potrzebom rynku doszliśmy do wniosku, że dziewczyny w wieku wczesnoszkolnym nie maja możliwości uczestniczenia w treningach wprowadzających do gier zespołowych… jedyną opcją pozostawała piłka nożna.

W Polonii już 4 piłkarki grają w piłkę nożną…, ale możemy sobie wyobrazić ile dziewczynek chciałoby bawić się w grupie rówieśniczej, a profil futbolowy nie do końca im odpowiada.

Tym samym postanowiliśmy otworzyć sekcje piłki ręcznej kobiecej dla dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym oraz przedszkolnym. Tym samym Polonistki będą mogły wybrać, czy chcą grać w piłkę nożną czy ręczną!

Zajęcia będą odbywać się 3 razy w tygodniu, przy czym jedne zajęcia będą sportem uzupełniającym.

Zapraszamy do zabawy wszystkie dziewczynki z rocznika 2006 i młodsze

Pierwsze zajęcia:

25.03.2013

godz.16.45

Zespół Szkół specjalnych nr 8 w Tychach przy ul Edukacji 21

więcej informacji:

Trenerka Patrycja Gajda:

tel. 509171723

koordynator projektu Dawid Kołodziejczyk:

tel 501780593

d.kolodziejczyk89@gmail.com

„Dla nas nie jest najistotniejsze to czy dziewczynka interesuje się piłką ręczną, koszykową czy nożną… najważniejsze jest to, że podejmuje aktywność ruchową już w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym.

Aktywność dzięki której będzie sprawną zdrową dziewczynką. Gry zespołowe pomagają dbać o prawidłowy rozwój psychofizyczny dziecka i to jest dla nas priorytetem.Podczas gier i zabaw dzieci poznają relacje międzyludzkie, poprawiają swoje parametry sprawnościowe i przede wszystkim dobrze się bawią!

Czy planujemy otworzyć sekcję piłkarek ręcznych dla dorosłych pań? Zdecydowanie nie! Tutaj pole do popisu ma MOSM Tychy, który ma świetnie prosperującą sekcję piłkarek ręcznych… niestety nabór do grup MOSM-u z tego co się orientuję rozpoczyna się dopiero w 4 klasie podstawówki. Byłoby wspaniale, gdyby nasze dziewczyny, za kilka lat do takiego naboru przystąpiły i z dużą bazą sprawności fizycznej rozpoczęły przygodę z piłką ręczną! Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy! ” – Opowiada Prezes KKS Dawid Kołodziejczyk