Natalia Sikorska dołączyła do Polonii Tychy

Natalia Sikorska nową zawodniczką Polonii Tychy! Utalentowana 13-latka to kolejna piłkarka młodego pokolenia, która w ostatnim okresie dołączyła do naszej ekipy.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
fot. Emilia Roj

Natalia trafiła do nas z UKS SMS Łódź, gdzie występowała w drużynie młodzików. Wcześniej występowała w Zawiszy Rzgów i Czarnych Brójce, gdzie zaczynała swoją przygodę z piłką. Najlepiej czuje się na pozycji napastniczki lub skrzydłowej. Na swoim koncie ma m.in. zdobyte w 2019 roku Mistrzostwo Polski młodziczek i zwycięstwo w kategorii U12 w turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. W tych drugich rozgrywkach została wybrana najlepszą zawodniczką fazy finałowej, a w samym finale zdobyła również jedną z bramek. Natalia była również zawodniczką reprezentacji Łódzkiego ZPN oraz otrzymywała powołania na Letnią Akademię Młodych Orłów PZPN. Jak sama przyznaje, poza piłką nic się dla niej nie liczy i od zawsze była dla niej na pierwszym miejscu. Jej ulubionym zawodnikiem  jest Cristiano Ronaldo, a drużyną, której kibicuje jest Juventus.

Zobacz piękną bramkę Natalii w finale „Tymbarku”! [KLIKNIJ]

Najbliższy sezon Natalia spędzi w KP GKS Tychy, gdzie poza treningami z drużyną seniorek Polonii, będzie również trenować i występować z chłopakami U13.

Po konsultacjach z Koordynator Szkolenia Piłki Nożnej Kobiet PZPN panią Niną Patalon doszliśmy do wniosku, ze hybrydowe rozwiązanie szkoleniowe, gdzie Natalia trenuje zarówno w Polonii, jak i w GKS Tychy jest dobrym sposobem na stworzenie dla niej optymalnego środowiska rozwoju. Cieszę się również, że dobrze wygląda współpraca pomiędzy klubami w naszym mieście, w celu rozwoju naszych zawodniczek – powiedział Dawid Kołodziejczyk, prezes KKS Polonia Tychy.

Natalia, witamy w polonijnej rodzinie!