OFICJALNIE: Oliwia zagra w Ekstralidze!

Po dwóch latach gry w naszym klubie piętnastoletnia zawodniczka odchodzi z Polonii GKS Tychy. Dziś podpisano umowę transferu definitywnego pomocniczki, która od rundy wiosennej występować będzie w Czarnych Sosnowiec. To duży awans sportowy i wielka okazja rozwoju!

Po okresie testów w trzecim klubie Ekstraligi bieżącego sezonu Oliwia przekonała do siebie szkoleniowca Grzegorza Majewskiego. To kolejna zawodniczka Polonii trafiająca do klubu przy Mireckiego – dołączy do Doroty Hałatek, grającej w Czarnych od początku sezonu. Pożegnaniem z tyskim klubem będą marcowe Mistrzostwa Polski w futsalu U14 w Grodzisku Mazowieckim, w których Ogierman wystąpi zgodnie z ustaleniami obu stron.

Ogi ma świetny odbiór, potrafi się podłączyć do akcji ofensywnej, ale ma kilka nawyków, które musi wyeliminować, jeśli chce być topową zawodniczką. Jest młoda, więc ma jeszcze trochę czasu. Jeśli będzie dawać na każdym treningu i w każdym meczu sto procent, to będzie grała w reprezentacji Polski, bo ma ogromny potencjał. – komentuje trener tyszanek Dariusz Grzesik, który przez lata swojej kariery występował na tej samej pozycji co Oliwia, czyli jako defensywny pomocnik.

Oliwia to wychowanka Kamionki Mikołów, z której trafiła do Tychów zimą 2016 roku.  Od razu stała się podstawową zawodniczką trzecioligowej drużyny. Zawsze stawia twarde warunki przeciwniczkom, które często boleśnie odczuwają skutki fizycznych pojedynków. Imponuje przy tym dokładnością podań i potężnym uderzeniem. Występuje w Kadrze Śląska juniorek oraz ma na swoim koncie 4 mecze międzypaństwowe w reprezentacji Polski do lat 15. Była również członkiem kadry brązowych medalistek MMP U14 w futsalu 2017.

Dziękujemy Oliwia za grę u nas i życzymy powodzenia w dalszej drodze. Jesteśmy dumni, że będziesz miała szansę gry z najlepszymi. Bo taką możesz w przyszłości się stać!