OFICJALNIE: Polonia Tychy zagra w III lidze!

Dziś do naszego klubu dotarła świetna informacja – nasza drużyna seniorek będzie w sezonie 2021/22 występować w rozgrywkach III ligi! To pierwszy raz w jedenastoletniej historii kobiecej Polonii, gdy pierwszy zespół zagra w lidze międzywojewódzkiej.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com

Od pierwszego sezonu Kobiecego Klubu Sportowego Polonia Tychy nasza drużyna występowała w wówczas nowo utworzonej III lidze. Kilka razy była blisko wywalczenia awansu do II ligi, tak jak m.in. w sezonie 2013/14, gdy do promocji zabrakło nam punktu czy dwa sezony później – wtedy ulegliśmy w barażu GKS-owi Katowice. W wyniku reorganizacji rozgrywek, mimo zajęcia trzeciej pozycji w przerwanym sezonie 2019/20, w poprzedniej kampanii występowaliśmy w IV lidze kobiet. Po sezonie nieobecności wracamy jednak do III ligi, której grupa III zasięgiem obejmować będzie województwa śląskie, opolskie, dolnośląskie i lubuskie. Wszystko z powodu przetasowań, do których doszło w dotychczasowym składzie III ligi grupy III.

Czeka nas więc spore wyzwanie, w którym liczymy, że będziecie wspierać nas z trybun! Sezon rozpoczyna się w weekend 28-29 sierpnia. Wcześniej jednak, 22 sierpnia, zmierzymy się z LKS Goczałkowice w ramach Pucharu Polski. Szczegółowy terminarz podamy wkrótce.

Skład III ligi kobiet, grupy III w sezonie 2021/22: Czarni II Sosnowiec, Ślęza Wrocław, Stilon Gorzów Wielkopolski, Promień Żary, KKS Zabrze, Plon Błotnica Strzelecka, Unia Opole, Polonia Świdnica, Chrobry Głogów, Polonia Tychy, ULKS Bogdańczowice, Mitech Żywiec.