Osiem bramek bojszowianek: Zantka Chorzów – GTS Bojszowy [FUTSAL]

GTS Bojszowy wygrał w spotkaniu 4. kolejki Pierwszej Ligi Futsalu z Zantką Chorzów 8-0. Kapitalne zawody rozegrała strzelczyni 5 bramek Kasia Moskała, a także Magda Antkowiak, która mimo wielu sytuacji dla rywalek zachowała czyste konto.

Nasz zespół rozpoczął mecz dość rozkojarzony, popełniał sporo błędów i strat, ale mimo to za sprawą Moskały udało się zdobyć bramkę otwierającą. Spotkanie było wyrównane i toczone w dość szybkim tempie, jednak drugą bramkę strzelił GTS, ponownie za sprawą Moskały. Po tym golu gospodynie przejęły inicjatywę i miały sporo sytuacji na zdobycie bramki kontaktowej, ale w kapitalnej formie była Antkowiak. Dzięki temu pierwszą część spotkania zakończyliśmy z czystym kontem.

Druga połowa to już popis strzelecki bojszowianek. Podopieczne Samuela Janii z każdą minutą coraz bardziej stanowczo dyktowały warunki gry, co skutkowało powiększaniem prowadzenia. W 22. minucie gola na 3-0 zdobyła Wiktoria Nowak, która mimo dogodnych sytuacji nie mogła wcześniej znaleźć drogi do bramki. Potem kolejne dwa trafienia po indywidualnych akcjach zanotowała świetnie dysponowana Moskała, a chwilę później sytuację „sam na sam” wykorzystała Nowak. Rywalki były wyraźnie zmęczone, ale i tak tworzyły sobie sytuacje, głównie z kontrataku. Bezbłędna była jednak Antkowiak, której również sprzyjało nieco szczęścia.

Pod koniec meczu Zantka zostawiała sporo miejsca na parkiecie, co skrzętnie wykorzystały nasze zawodniczki. Siódmą bramkę zdobyła Moskała po ładnej asyście Nowak, a wynik ustaliła Agata Franaszek. Tym samym GTS Bojszowy powrócił na fotel lidera grupy południowej Pierwszej Ligi Futsalu.

Kolejny mecz już 14 stycznia. GTS w Gliwicach zmierzy się z miejscowym GTW. Początek spotkania o godzinie 19:00.

— —

Zantka Chorzów – GTS Bojszowy 0:8 (0:2)
Katarzyna Moskała 4’10’27’31’33’, Wiktoria Nowak 22’31’, Agnieszka Franaszek 39′
GTS: Magdalena Antkowiak – Agnieszka Franaszek, Wiktoria Nowak, Katarzyna Moskała, Agata Kowalska – Weronika Bielas, Emilia Pustelnik, Edyta Mazur.