Pewne zwycięstwo na koniec jesieni. Polonia ogrywa KKS II Zabrze 5:0

Podopieczne Dawida Kołodziejczyka najpóźniej ze wszystkich drużyn trzecioligowych zakończyły rundę jesienną. W ostatnim spotkaniu jesieni KKS Polonia Tychy wygrała w Zabrzu z rezerwami drugoligowego KKSu 5:0

Młode zabrzanki nie był w stanie przeciwstawić się dobrze zorganizowanej Polonii Tychy.  Tyszanki miały okazję na oprowadzenie już w 14 minucie spotkania kiedy Noemi Dziekan uderzała na bramkę, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Rozpędzające się Polonistyki atakowały raz po raz ale ale ani Anita Król, Ani Dorota Chodzidło nie były wstrzelić się w bramkę w sytuacjach „jeden na jeden”.

Wynik spotkania otworzyła Joanna Żychoń w 38 minucie meczu, która po podaniu Noemi Dziekan wpadała w pole karne i nie atakowana przez rywalki z piątego metra umieściła piłkę w bramce.

Tuż po przerwie Asia dołożyła drugiego gola, co pozwoliło trenerowi na zmiany personalne na murawie.

Noemi Dziekan "zamknęła" jesień Polonii Tychy golem w 75 minucie spotkania [foto. Sobastian Godyla - mecz UKS Gamów  - KKS Polonia Tychy]
  • poloniatychy@gmail.com
Noemi Dziekan „zamknęła” jesień Polonii Tychy golem w 75 minucie spotkania
[foto. Sobastian Godyla -/mecz UKS Gamów – KKS Polonia Tychy/]
Druga połowa nie różniła się wiele od pierwszej, młode zabrzanki niemal natychmiast po gwizdku zostały zepchnięte do głębokiej defensyw. A zmierzającej po hattricka Joannie Żychoń przeszkodziła w 63 minucie Wiktoria Wydrzyńska dla której to pierwsze trafienie w barwach KKS Polonii Tychy w 3 lidze. W ten sposób Wiktoria zrobiła sobie przedwczesny prezent na urodziny, które obchodzi we wtorek. Gratulujemy i życzymy więcej goli oraz wytrwałości na treningach.

W 72 minucie gola na 4:0 zdobyła Dorota Chodzidło, dla której tylko formalnością było skierowanie piłki do pustej bramki po interwencji bramkarki z Zabrza która chwile wcześniej wybroniła strzał Anity Król.

Sto osiemdziesiąt sekund później na listę strzelczyń wpisała się także Noemi Dziekan, która tym samym ustaliła wynik spotkania.

Wiktoria Wydrzyńska (druga z lewej) sprawiła sobie urodzinowy prezent strzelacjąc gola w Zabrzu. [foto Sebastian Godyla]
Jak się okazało po meczu stadion Sparty Zabrze jest szczęśliwy dla dla trenera Kołodziejczyka oraz Agaty Kowalskiej (kapitan tyskiego zespołu), w przeszłości ta dwójka ograła KKS Zabrze właśnie na tym stadionie reprezentując barwy Czarnych Bytom Sucha Góra.

MOSiR Zabrze ul: Mickiewicza 66a

KKS II Zabrze – KKS Polonia Tychy 0:5 (0:1)

Gole: 38′, 44′, Żychoń, 64′ Wydrzyńska, 72′ Chodzidło, 75′ Dziekan