Pierwsza porażka juniorek, Stradom zbyt silny [PODSUMOWANIE GIER]

Za nami kolejny weekend gier naszych zawodniczek. Niestety, nie można go uznać za udany. Zespół juniorek młodszych uległ SWD Wodzisław, a seniorki Stradomiowi Częstochowa w wymiarze 0-4.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com

Zespół do lat 16. podejmował wodzisławianki w meczu na szczycie tabeli Śląskiej Ligi Juniorek Młodszych. Ostatni mecz pomiędzy zespołami na wiosnę 2018 roku był bardzo zacięty i emocjonujący (1-1). Tym razem polonistki straciły gola w 7. minucie spotkania, a wodzisławianki przejęły inicjatywę. Wynik ten utrzymał się do przerwy. W drugiej części gry na boisku zameldowała się Wiktoria Jędraszczyk, dla której był to debiut w tych rozgrywkach. Zmieniła kontuzjowaną Paulinę Rybacką, która zgłosiła problem z kolanem. Zaraz po zmianie stron gospodynie zdobyły drugą bramkę, a później dołożyły trzecie i czwarte trafienie.

Był to trzeci mecz Polonii GKS w tej lidze, jednak z uwagi na wycofanie się Mitechu Żywiec z rozgrywek, Wydział Piłki Kobiecej ŚlZPN anulował wynik 18-0 na korzyść naszej drużyny. W związku z tym w tabeli ŚLJM zajmujemy 3. miejsce, tuż za SWD i Rekordem Bielsko-Biała. Warto zaznaczyć jednak, że Wodzisławianki awans do makroregionalnej fazy mają już zapewniony. Następny mecz nasze „szesnastki” rozegrają w Tychach. Na boisku Czułowianki, w sobotę, 29 września podejmą Wisłę Skoczów.

22 września g. 14:00, stadion w Kokoszycach

SWD Wodzisław Śląski U16 – Polonia GKS Tychy U16 4-0 (1-0)

Skład: Sikora – Jarczak, Bolek, Wygrabek, Rybacka (41′ Jędraszczyk) – Palowska (C), Kielesz, Paszek, Krzysztofik, Bakiera – Piętakiewicz.

— —

W niedzielę seniorki udały się Częstochowy, gdzie w ramach 5. kolejki III ligi mierzyły się z miejscowym Stradomiem. Faworytem były gospodynie i potwierdziły to w meczu. Nasz zespół, po raz kolejny w stricte seniorskim i okrojonym przez absencje składzie, już w 2. minucie spotkania stracił niepotrzebną bramkę po prostym błędzie defensywy. W kolejnych minutach napór częstochowianek rósł, jednak zespół dzielnie spisywał się w defensywie. Dwukrotnie kapitalnie interweniowała stojąca między słupkami Asia Grzesica. Przed końcem pierwszej połowy Polonia GKS straciła drugą bramkę, a wcześniej z powodu kontuzji boisko opuściła Jaromin. Zmieniła ją Wiktoria Ciszewska. Druga część meczu przebiegała podobnie. To tyszanki były stroną broniącą, a gospodynie napierały na bramkę naszego zespołu. Gole zdobyte w 53. i 73. minucie przez Stradom były potwierdzeniem jego przewagi. W 70. minucie na murawie zameldowała się Anna Wzorek, która w bramce zmieniła Grzesicę.

Kolejne spotkanie w III lidze Polonia GKS rozegra ponownie na wyjeździe. Tym razem przeciwnikiem będzie druga drużyna SWD Wodzisław. Mecz odbędzie się również w niedzielę, 29 września o 11:00.

23 września g. 15:00, boisko KS Stradom

Stradom Częstochowa – Polonia GKS Tychy 4-0 (2-0)

Skład: Grzesica (70′ Wzorek) – Bargieła, Płoskonka, Jaromin (30′ Ciszewska), Kotlarz – Latusek, Szeja, Lorenz, Grabiec – Dziekan (C), Grzesińska.