Pierwsze punkty w III lidze, kolejny pogrom juniorek [PODSUMOWANIE GIER]

Za nami kolejne mecze drużyn polonijnych. Działo się sporo, a spotkania były emocjonujące, szczególnie sobotni mecz seniorek z AKS Mikołów. Z kolei w niedzielę nikt z oglądających mecz naszego zespołu do lat 16. nie mógł narzekać na brak goli.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com

Do meczu 4. kolejki III ligi zespół Polonii ponownie przystępował w składzie stricte seniorskim. Niestety, wobec absencji kilku zawodniczek, po raz kolejny kadra liczyła 11 zawodniczek. Mimo to już w 3. minucie spotkania Polonia GKS wyszła na prowadzenie – za sprawą kapitalnego podania Edyty Mazur do Agaty Grabiec i skutecznego wykończenia przez nią akcji. Niestety, siedem minut później padł gol wyrównujący. Piłka lecąca prosto w ręce Ani Wzorek odbiła się rykoszetem od interweniującej Zofii Szei i wpadła do siatki. Remis także nie utrzymał się długo. Po zgrabnej akcji tyszanek piłkę w siatce umieściła Wiktoria Ciszewska, ale druga bramka też nie złamała mikołowianek, które odpowiedziały chwilę później bramką.

Remis 2-2 utrzymał do przerwy, a żadna ze stron nie potrafiła zdobyć kolejnego trafienia. Sytuacje jednak były. W sytuacji „sam na sam” pomyliła się Noemi Dziekan, AKS z kolei dwukrotnie trafiał w poprzeczkę z najbliższej odległości. Mecz do końca był zacięty i wynik można uznać za sprawiedliwy.

SKŁAD: Wzorek – Bargieła, Szeja, Lorenz, Jaromin – Grzesica, Mazur, Kurtok, Grabiec – Dziekan, Ciszewska.

3′ Grabiec, 29′ Ciszewska

— —

Do meczu 2. kolejki Wojewódzkiej Ligi Juniorek Młodszych Polonia GKS przystępowała w roli faworyta i potwierdziła to na murawie. Nasz zespół od początku dominował i nie dopuszczał przeciwniczek do głosu. Mimo tego, pierwsza bramka wpadła dopiero w 20. minucie za sprawą Nikoli Palowskiej. Do pierwszej połowy wynik wskazywał prowadzenie polonistek 4-0, a w drugiej części spotkania worek z bramkami się rozwiązał. Strzelały Julia Piętakiewicz, Martyna Krzysztofik i Karolina Bakiera. Wynik to 11-0 i kolejne trzy punkty dopisane do swojego dorobku.

SKŁAD: Sikora – Jarczak, Bolek, Wygrabek, Bernaś – Bakiera, Piętakiewicz, Kielesz, Chojaczyk (60′ Paszek), Palowska – Krzysztofik.

20′ 66′ 70′ Palowska, 25′ 67′ Piętakiewicz, 27′ 50′ 53′ Bakiera, 34′ 60′ 65′ Krzysztofik

Żółte kartki: Kielesz

Kolejne mecze już w nadchodzący weekend. W sobotę 22 września juniorki na wyjeździe zagrają z SWD Wodzisław Śląski, a w niedzielę 23 września rywalem polonistek w Częstochowie będzie miejscowy Stradom.