Polonia nie zwalnia tempa. Punkty zostały w Tychach.

Pogoda idealna do grania w piłkę zwiastowała prawdziwe święto kobiecego futbolu w Tychach. Kto pofatygował się na obiekt przy ul; Katowickiej żałować chyba nie powinien. Obito słupek… padła bramka, a ambicją zarówno Tyszanki jaki Sosnowiczanki pozostawiły po sobie dobre wrażenie.

 

Pierwsza połowa to zdecydowania dominacja gospodyń. Tyszanki od pierwszego gwizdka mocno zaatakowały. Pressing zdecydowanie dał dobry skutek, częste faule piłkarek z Sosnowca w obrębie własnego pola karnego pozwoliły na kilkukrotne zagrożenie bramki Młynarczyk, ale ta pozostawała nie ugięta. Po jednym ze strzałów piłka odbiła się od słupka, ale zawodniczki z Sosnowca skutecznie wybijały piłki na „hokejowe uwolnienia”.  Każde jednak wybicie piłki kończyło się zdwojonymi atakami Polonistek.

 

Noemi Dziekan (biała koszulka) Dziś rozegrała dobre spotkanie
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Noemi Dziekan (biała koszulka) Dziś rozegrała dobre spotkanie.

Takie zmasowane ataki przyniosły skutek tuż przed przerwą, w  trzydziestej siódmej minucie po zagraniu prostopadłego podania idealnie znalazła się Dziekan która ku ucieszcie kibicującej mamy wpakowała piłkę do siatki.

 

I tak właściwie na tym możemy zakończyć opisanie tak pierwszej połowy jaki ataków Tyszanki.  W pierwszych czterdziestu minutach rezerwy najstarszego klubu piłkarskiego kobiet bramce strzeżonej przez Antkowiak zagroziły trzy może cztery razy. W drugiej połowie jednak role się odwróciły. Tyszanki zepchnięte na własną połowę oddały inicjatywę drużynie gości.  Na nieszczęście Czarnych dziś w formie była kapitan tyskiego zespołu Agata Kowalska a także Magdalena Antkowiak w bramce.

 

Ku uciesze miejscowych kibiców sędzia odgwizdał koniec spotkania a wymęczone Tyszanki padły na murawę. Trzeba przyznać że w drugiej połowie sporo za piłką biegały, najważniejsze jednak że 3 punkty zostały w Tychach co spowoduje potworny ścisk w górnej części tabeli.

 

Po meczu oczywiście poprosiliśmy o komentarz zawodniczki Tyskiej Polonii.

Sabina Śliwa (KKS Polonia Tychy)
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Sabina Śliwa (KKS Polonia Tychy)

Sabina Śliwa (obrońca):

Cieszy wygrana, tych punktów nam brakowało. Sam mecz, a raczej pierwsza połowa całkiem niezła. W pierwszej połowie miałyśmy sporo akcji, ale tylko raz udało nam się umieścić piłkę w siatce. Grałyśmy zdyscyplinowanie i konsekwentnie, w naszej grze było jednak sporo niedokładności. Naszym mankamentem jest to , że nie potrafimy utrzymać się przy piłce. Na nasze nieszczęście w 2-iej połowie było znacznie gorzej.

Nie mniej jednak musimy wyciągnąć wnioski z naszych błędów, które dziś popełniałyśmy i ustrzec się przed nimi w kolejnych meczach. Nie pozostaje nam nic innego jak wygrywać i zacząć wspinać się po tabeli ligowej. ,,Kto gra pod siebie – gra dla przeciwnika. Kto gra dla drużyny – gra dla siebie.”

-MYŚLĘ, że każda nas gra dla drużyna i tego się trzymajmy

 

 

 

KKS Polonia Tychy – Czarni II Sosnowiec 1:0 (1:0)

Gole:37’ Dziekan

Kartki:69’ Chodzidło (ż/k) ( Polonia Tychy)

Sędzia: Sebastian Hutny, Karolina Piesiur, Dominika Gretka

Widzów: 75

 

 

KKS Polonia Tychy

Antkowiak – Malicka (55’ Wasiak), Kowalska, Płoskonka (40’ Kopczyńska), Śliwa – Kraszewska (41’ Margiel), Kozyra, Dziekan, Król (74’ Rogosz) – Żychoń (79’ Dziadek), Chodzidło

 

Czarni II Sosnowiec

Młynarczyk – Bogacka M, Bogacka A, Koch, Bajarska, Wieczorek, Syguła, Sokołowska, Kołdyn, Bułman, Gajer

 

 Video-Relacja z meczu( TUTAJ)

Foto-Relacja z meczu (TUTAJ)

 

KKS Polonia Tychy tuż przed meczem z Czarnymi II Sosnowiec [13.10.2013]
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
KKS Polonia Tychy tuż przed meczem z Czarnymi II Sosnowiec [13.10.2013]
W innych spotkania tej kolejki:

Czarne II Świerklany – KKS II Zabrze (nieoficjalnie wiadomo że ekipa gospodarzy wycofała się z rozgrywek – nie ma informacji czy mecz się odbył czy też nie.)

 

Polonia Poraj – Wisła Skoczów 4:0

 

UKS Gamów – Jaskółki Chorzów 1:2

 

Wilki Wilcza – Mitech II Żywiec (wygrała drużyna gości, brak jedna informacji co do wyniku)

 

W następnej kolejce:

(1) Jaskółki Chorzów (10)Czarne II Świerklany 20 października, 14:30
(2) Mitech II Żywiec (7) UKS Gamów 20 października, 14:30
(3) Czarni II Sosnowiec (4) Wilki Wilcza   ???
(9) Wisła Skoczów (5) Polonia Tychy  20 października,  15:00
(8) KKS II Zabrze (6) Polonia Poraj 19 października, 15:00

w godzinach wieczornych będzie dostępny skrót ze spotkania KKS Polonia Tychy – Czarni II Sosnowiec