Polonia Tychy Cup – podsumowanie

Po raz kolejny zorganizowaliśmy turniej pod patronatem świętej pamięci Karola Grzesika – wielkiego szkoleniowca i wychowawcy młodzieży. Tym razem były z nami zespoły ROW Rybnik, KSB Lędziny, Śląska Świętochłowice i KKP Mikołów.

Wątpliwości przed organizacją happeningu zawsze jest wiele, jednak w tym wypadku nie można nie być zadowolonym. Niedziela to było prawdziwe święto kobiecej piłki, a sprzyjająca pogoda pozwoliła na realizację wszystkich zaplanowanych atrakcji. Młode piłkarki mogły zawiązać nowe przyjaźnie, zjeść kiełbaski z grilla, wziąć udział w treningu FitCurves, a przede wszystkim robić to, co kochają – grać w piłkę.

– Organizacja corocznego turnieju pod patronatem ś.p. Karola Grzesika to przyjemność i zaszczyt. Zapraszamy na nie drużyny z naszego regionu, które zajmują się kształceniem piłkarskim oraz wychowaniem młodych piłkarek, co jest pewnego rodzaju hołdem dla patrona imprezy – mówi Dawid Kołodziejczyk, prezes Polonii Tychy.

Turniej wygrał zespół ROW Rybnik. Podopieczne Remigiusza Danela wygrały cztery z pięciu spotkań i nie dały szans pozostałym drużynom. Tabela prezentuje się następująco:

1. ROW Rybnik 10 pkt. 10-2

2. ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE 6 pkt. 7-9 

3. KSB LĘDZINY 5 pkt. 3-5

4. POLONIA TYCHY 4 pkt. 4-7

5. KKP MIKOŁÓW 3 pkt. 3-5

Imprezę swoją obecnością uświetnił Dariusz Grzesik – syn pana Karola, były reprezentant Polski i wychowanek GKS Tychy. W swojej karierze zawodniczej grał w śląskich klubach, takich jak Piast Gliwice, Ruch Chorzów czy GKS Katowice, z którym dwukrotnie zdobył Puchar Polski. W karierze szkoleniowej, śladem ojca zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży, jednak prowadził też m.in. seniorski zespół GKS Tychy.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia za rok!

…………………………………………

galeria zdjęć tutaj