Polonia Tychy U14 WICEMISTRZEM POLSKI!!!

Niesamowitą pracą na treningach, charakterem i litrami potu wylanymi 14  i 15 lutego w Głogówku tyska Polonia sięgnęła po wicemistrzostwo Polski w futsalu kobiet w kategorii U14!

 

Gdy jechaliśmy tam w walentynkowy poranek, byliśmy jedną z 10 drużyn z całego kraju, które zgłosiły się do turnieju i z chłodną głową jechaliśmy walczyć o jak najlepszy rezultat. Bojowo nastawione dziewczyny już w autokarze planowały kolor medalu, twierdząc, że i tak Polonia jest najlepsza. Trzeba przyznać, że potwierdziły to w stu procentach.

Pierwszy mecz z Rolnikiem B. Głogówek

To co wydarzyło się w pierwszym spotkaniu przeszło najśmielsze oczekiwania, co prawda pierwszy gola zdobył Rolnik, ale zaledwie 3 minuty potrzebowała Wiktoria Nowak by strzelić bramkę na 1-1, a po kolejnych 60 sekundach na 2-1 na Polonii. Po rozpoczęciu drugiej połowy Nowak mogła pochwalić się już hat-trickiem.

_DSC0045
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Wiktoria Nowak dała popis gry w pierwszym meczu strzelając 3 gole. [źr.własne]
W nasze szeregi „wdarło” się rozluźnienie i Julia Patola, mimo wyśmienitego meczu otwarcia, pokonana została po raz drugi. Ciężar gry na siebie wzięła Dorota Hałatek i na 60 sekund przed końcem meczu padła bramka na 4-2.

 

Po meczu Wiktorię Nowak o wywiad poprosiło Radio Lejdis Gol. Trzeba przyznać że hattrick musiał zrobić kraszenie na każdym widzu.

 

Mecz z KKS Katowice

Drugie spotkanie określiliśmy „Wielkimi Derbami Śląska” na Opolszczyźnie. Wasiak i Hałatek kilka razy próbowały pokonać brakarkę z Katowic, ale długo pozostawał wynik bezbramkowy. W głowach mieliśmy jeszcze niedawną porażkę w Ekobet Futsal Cup i rządza rewanżu dokonała się! Dorota Hałatek ustrzeliła 2 gole i mogliśmy się cieszyć z 6 punktów po 2 rozegranych meczach.

 

W innych spotkania drużyny dzieliły się punktami i było wiadomo że tylko katastrofa nie wpuści nas do ćwierćfinału.

_DSC0073
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Trener Samuel Jania robi co może by chłodzić głowy Naszych piłkarek. [źr.własne]

Z Gwiazdą Kania Toruń o przypieczętowanie awansu

Na prośbę trenera dziewczyny nie miały dostępu to tabel i wyników, aby nie było „oszczędzania sił” i kalkulowania. Opłaciło się! Już w 5 minucie meczu padła bramka na 1-0 za sprawą Pauliny Kopańskiej, po minucie Hałatek podwyższyła na 2-0. Po kolejnych sześćdziesięciu sekundach było już 3-0, a gola dołożyła Wiktoria Nowak. Drugiej połowie bramki dołożyła Alicja Błaszczyk i Jagoda Wasiak. W między czasie Bukowska i Gabryszewska ustrzeliły naszej bramkarce dwa gole ale tyszanki bez zagrożenia dociągnęły mecz do końcowego gwizdka.

_DSC0165
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Udany występ Marleny Stefańskiej (zielona koszulka) przeciw Gwieździe z Torunia [źr.własne]
Po tym spotkaniu pewny był już awans z pierwszego miejsca do ćwierćfinału. Punktami mógł się zrównać Rolnik, jednak bilans spotkań był na korzyść Polonii Tychy.

 

Na koniec dnia pierwszego Rekord

Mecz z rekordem zaczęły dziewczyny dobrze. Wymiana ciosów mogła sygnalizować bardzo zacięty mecz. Wtedy do pracy wzięły się dwie Patrycje – Ziejka i Biegun. Inkasując 4 gole nie dały najmniejszych szans Polonii na komplet punktów.

Porażka była zimnym prysznicem dla naszych dziewczyn, ale humory dopisywały. W końcu i tak pewnym było wyjście do fazy play-off z pierwszego miejsca.

 

Po zakończeniu spotkań grupowych (tabele na dole) poznaliśmy drabinkę finałową.

_DSC0113
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Mimo 4 straconych bramek z Rekordem Julia Patola była rewelacyjna w tyskiej bramce. [źr.własne]
¼ Finału

 

1)      Polonia Tychy : Gol Częstochowa

2)      Rolnik B. Głogówek : Elwo Etna Elbląg

3)       Rekord Bielsko Biała : Naprzód Sobolów

4)       KKS Katowice : Bronowianka Kraków

 

½ Finału

5)      Polonia Tychy : Gol Częstochowa / Rekord Bielsko Biała : Naprzód Sobolów

6)      Rolnik B. Głogówek : Elwo Etna Elbląg / KKS Katowice : Bronowianka Kraków

 

 

 

Grupa A.

drużyna m pkt br

1.

Polonia Tychy

4

9

11-8

2.

Rolnik B. Głogówek

4

9

12-8

3.

Rekord Bielsko Biała

4

7

9-5

4.

KKS Katowice

4

3

3-8

5.

Gwiazda Kania Toruń

4

1

5-11

 

 

 

 

 

 

 

 

 Grupa B. drużyna m pkt br

1.

Bronowianka Kraków

4

12

25-4

2.

Naprzód Sobolów

4

9

25-6

3.

Elwo Etna Elbląg

4

6

21-6

4.

ISD AJD GOL Częstochowa

4

3

4-24

5.

ULKS Bogdańczowice

4

0

4-39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Drugi MMP zaczynaliśmy od meczu z Golem Częstochowa

Jadąc z Prudnika (gdzie mieszkaliśmy), na halę sportową do Głogówka, każdy wiedział że od pierwszego meczu zależy końcowy sukces. I marsz po ten sukces zaczął się 4 minucie i 1 sekundzie spotkania! Dorota Hałatek zagrywa do Wiktorii Nowak i ta umieszcza piłkę w bramce! Częstochowianki rozpoczynają od środka, Nowak przejmuje piłkę, odgrywa do Hałatek i mamy w 7 sekund gola numer 2!

 

Gdy na zegarze była 7 minuta i 49 sekunda Magdalena Kaleta umieściła piłkę w siatce Gola Częstochowa, każdy myślał, że nic złego stać się już nie może… i był w błędzie. Na sekundę przed końcowym gwizdkiem Nina Rakowska wlała nadzieje w serca piłkarek Gola zaskakując kompletnie Julię Patolę.

 

W drugiej części meczu gola dołożyła Dorota Hałatek (dwie bramki) oraz Emilia Pustelnik i przy wyniku 6:1 mogliśmy świętować awans do najlepszej czwórki Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu kobiet do lat 14.

 

Półfinałowa wojna z Sobolowem

W kuluarach pytano mnie, jaki rozmiar porażki Polonia przyjmie z honorem. Naprzód Sobolów był faworytem według niemal wszystkich. I aż żałuję, że podczas tego meczu nie mieliśmy przy sobie pulsometrów.

 

Mecz zaczęły Polonistki chaotycznie, co skrzętnie wykorzystała Sonia Jurka w 2 min.41 sec. „Przyznaję bez bicia – zacząłem wierzyć tym wszystkim ludziom w około, że przegramy, że i tak jesteśmy daleko!” – mówił Sebastian Godyla, kierownik naszej drużyny.  Tyszanki pokazały jednak opanowanie i wynikiem 0-1 dla Sobolowa zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Gdy na zegarze wybiła 9 minuta 51 sekunda eksplodowali kibice z Tychów. Fenomenalne zagranie Doroty Hałatek otworzyło Wiktorii Nowak niemal całą bramkę! 1-1,  i jeśli to była eksplozja radości, ciężko powiedzieć co wydarzyło się w tej jakże pechowej dla Sobolowa, a szczęśliwej dla nas 13 minucie i 13 sekundzie meczu! Dorota Hałatek wzięła piłkę pod swoje skrzydła (nie, to jednak były nogi) i nie oddała jej aż do momentu, gdy ta przekroczyła linię bramkową!

 

JESTEŚMY W FINALE!

 

O Złoto z Bronowianką Kraków

To, co wydarzyło się przez cały dzień, skumulowało się o godzinie 16:20. Pierwsze ataki Polonii. Na trybunach głośno jak na mistrzostwa Polski przystało, a publika podzielona między kibiców Polonii i Bronowianki. Drużyna z Krakowa szybko strzela dwa gole i kontroluje przebieg meczu. Jeszcze przed przerwą dokłada cztery i na koniec pierwszej połowy schodzimy w nietęgich minach.

Trener Samuel Jania robi co może, by podbudować dziewczyny i udaje się… Po 22 sekundach drugiej połowy strzelamy pierwszą (i jak się okazuje jedyną bramkę w finale) za sprawą Doroty Hałatek. Drugą połowę przegrywamy 3:1, a cały mecz kończy się dotkliwą porażką 9:1.

 

Na szyjach naszych zawodniczek ląduje srebrny medal, który jest historycznym sukcesem dla Polonii Tychy. Natomiast trener Samuel Jania na gorąco komentuje: „Wracamy do Tychów z podniesionymi głowami. Jeszcze wczoraj nikt nie wiedział kim jesteśmy, dziś jesteśmy drugą drużyną w Polsce!

 

_DSC1273
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
KKS Polonia Tychy wicemistrzem Polski w futsalu kobiet w kategorii U14!
Magdalena Kaleta, Emilia Pustelnik, Wiktoria Nowak, Paulina Kopańska,Dorota Hałatek, Alicja Błaszczyk, Agata Latusek, Jagoda Wasiak, Wiktoria Ciszewska, Marlena Stefańska, Julia Patola, Samuel Jania -trener, Noemi Dziekan -II Trener, Sebastian Godyla – kierownik drużyny.
[źr.własne]