Polonia wygrywa z Rekordem w MLJM

Szesnastolatki Polonii Tychy udanie zrewanżowały się za porażkę w pierwszej kolejce Makroregionalnej Ligi Juniorek Młodszych i w drugim meczu pokonały Rekord Bielsko-Biała 2:0. Bramki zdobyły Patrycja Kielesz i Julia Piętakiewicz.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com

Z powodu plagi chorób w drużynie gości, Rekord grał jedynie w dziesiątkę i całą uwagę skupiał na defensywie, natomiast tyszankom trudno było konstruować sytuacje. W pierwszej części meczu żaden z zespołów nie zdobył bramki i uczciwie trzeba powiedzieć, że okazji na ich zdobycie również było jak na lekarstwo. W drugiej połowie coraz łatwiej zaczynała atakować Polonia, co skutkowało bramkami, które zdobyły reprezentantki Śląska. Pierwszą z nich zdobyła Patrycja Kielesz pięknym strzałem z 20 metrów. Drugie trafienie zanotowała Julia Piętakiewicz, dobijając „wypluty” przez bramkarkę strzał.

Od początku byłyśmy nastawione na wygraną, dlatego nie byłyśmy zestresowane i spięte, nawet kiedy piłka nie chciała wpaść do bramki. Chciałyśmy się zrewanżować za zeszły sezon – powiedziała po meczu Paulina Rybacka, przypominając spotkanie z jesieni. Polonia przegrała wówczas z Rekordem 1-3.

Kolejny mecz tyszanek w czwartek, 4 kwietnia. Na wyjeździe zmierzą się z ROWem Rybnik, brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski z zeszłego roku.

— —

23 marca 2019, Kompleks Sportowy Paprocany

KKS Polonia Tychy – BTS Rekord Bielsko-Biała 2:0 (0:0)

61’ Kielesz, 72’ Piętakiewicz

Polonia: Wygrabek – Jarczak, Bolek, Rybacka – Nowotarska, Kielesz – Bakiera, Chojaczyk (41’ Paszek), Palowska (77’ Dudek) – Piętakiewicz, Krzysztofik (79’ Łuczyk)