Polonia zagra o Halowy Puchar Polski

W niedzielę 24 lutego na Hali Sportowej Tychy rozegra się pojedynek, który zadecyduje kto zagra z najlepszymi i stanie do rywalizacji o Halowy Puchar Polski seniorek. W wojewódzkich eliminacjach zagrają trzy zespoły – UKKS Istebna, KKP Mikołów i oczywiście polonistki.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com

Halowy Puchar Polski kobiet wraca po 9 latach nieobecności. W 2010 roku ze zwycięstwa cieszył się Medyk Konin i jest do tej pory obrońcą tytułu. Wiele się od tamtego czasu zmieniło, bowiem dziś Medyk skupił się jedynie na rozgrywkach trawiastych, a zmianie uległa również formuła pucharu. Obowiązkowo udział biorą w nim zespoły ekstraligi i 1. ligi futsalu, a dobrowolnie pozostałe zespoły, uczestniczące nie tylko w rozgrywkach futsalowych. Zaniechano też z organizacji jednego turnieju decydującym o zwycięzcy całych rozgrywek na rzecz klasycznego systemu pucharowego.

Zwycięzca tyskiego turnieju zagra w  1/16 finału PP, gdzie może trafić na najsilniejsze zespoły w Polsce, takie jak np. AZS UAM Poznań, AZS UJ Kraków czy Rolnik Biedrzychowice.

Początek niedzielnego turnieju o godzinie 10:00 na hali przy ulicy Piłsudskiego 20. Wstęp wolny!