Polonistki wróciły do treningów

We wtorek piłkarki Polonii GKS Tychy wróciły do regularnych treningów. Runda jesienna zbliża się wielkimi krokami i da się to odczuć w drużynie tyszanek.

  • https://www.facebook.com/PoloniaGKSTychy/
  • polooniatychy@gmail.com

Powrót do treningów przy ul. Edukacji to kolejny etap przygotowań do sezonu, który startuje już 25 sierpnia. W piątek zawodniczki wróciły z obozu w Brennej, podczas którego szlifowały formę wraz z zawodnikami Czułowianki Tychy. W nadchodzącym tygodniu podopieczne Dariusza Grzesika czeka również dużo treningu, tym razem w Tychach. – Całość wygląda nie najgorzej, choć mogłoby być lepiej, gdyby więcej zawodniczek było z nami w Brennej. Na szczęście na obozie przygotowawczym, który będzie w Tychach, zobaczę więcej dziewczyn i będziemy mogli intensywniej poćwiczyć nad naszymi schematami – mówi szkoleniowiec tyskiej drużyny

Na treningu można było zobaczyć kilka testowanych zawodniczek. Te miały okazję trenować już z zespołem podczas treningów otwartych. – Każde zmiany w kadrze potrzebują czasu. Nowe zawodniczki muszą się przyzwyczaić do gry w zespole i trwa to zazwyczaj 2-3 miesiące. Dopiero po tym czasie będzie można spodziewać się całkowitego wkomponowania w drużynę – tłumaczy Grzesik.

  • https://www.facebook.com/PoloniaGKSTychy/
  • polooniatychy@gmail.com
Trener Dariusz Grzesik [fot. Bartosz Stasicki]
Nie zmieniły się cele klubu. Podobnie jak w zeszłym sezonie, dużą uwagę będzie poświęcać się zespołowi juniorek młodszych, a drużyna trzecioligowa wciąż będzie uzupełniana młodymi zawodniczkami. – Głównym celem naszego klubu jest awans do ligi makroregionalnej w rozgrywkach U16. Najpierw musimy jednak pokonać przeciwników w fazie wojewódzkiej. W zeszłym roku udało się nam tam dostać „kuchennymi drzwiami”, w tym roku chcemy, by wynikło to bezpośrednio z wyniku sportowego. Jesteśmy o jeden rok doświadczeń z tą ligą mądrzejsi i chcemy to wykorzystać. Wszystko wskazuje na to, że będziemy dysponować szeroką kadrą, co nie było regułą w zeszłym sezonie – mówi trener Polonii GKS, który o rozgrywkach seniorskich mówi nieco ostrożniej. Nie oznacza to jednak, że nie ma oczekiwań wobec zespołu trzecioligowego: – Jeśli chodzi o III ligę, to więcej będziemy mogli powiedzieć po rundzie jesiennej. Poczekamy, zobaczymy jak wystartujemy. Mamy tu bardziej długofalowy plan, czyli w ciągu 2 lat awansować do II ligi, stale podnosząc swój poziom i utrzymując obecną kadrę.

Nowa kampania to również zmiany w regulaminie – od początku sezonu Polski Związek Piłki Nożnej podniósł minimalny wiek zawodniczek III ligi z 13 na 14 lat. Nie dotyczy to jednak zawodniczek trzynastoletnich, które debiut na tym poziomie mają już za sobą. Patrycję Kielesz i Julię Piętakiewicz zobaczymy więc w seniorskich rozgrywkach, ale innych polonistek z rocznika 2005 już nie. Poza tym zmianie uległ skład ligi. Najprawdopodobniej wystartuje w niej 11 zespołów, a oprócz Polonii GKS zagrają w niej Stradom Częstochowa, ROW II Rybnik, AKS Mikołów, Gwarek Ornontowice, LKS Goczałkowice, MTS Knurów, SWD II Wodzisław Śląski, Czarni II Sosnowiec, Polonia Poraj i MKS Myszków. Z tą ostatnią drużyną inaugurujemy rozgrywki, wyjazdowym spotkaniem 25 lub 26 sierpnia. Trzy dni później czeka nas mecz Pucharu Polski z Golem Częstochowa. Terminarze wojewódzkiej ligi U16, a także U13 i ligi orliczek, w których również startuje Polonia GKS poznamy wkrótce.