Puchar Polski: Trudny mecz przemeblowanej Polonii GKS [ZAPOWIEDŹ]

Piłkarki Polonii GKS Tychy miały rozpocząć sezon 2018/2019 w sobotę, meczem III ligi z MKS Myszków. Z powodu powołań do Kadry Śląska spotkanie jednak przełożono, a tyszanki sezon rozpoczną środowym meczem Pucharu Polski. Przeciwnikiem będzie pierwszoligowy Gol Częstochowa.  Początek o 16:30 na bocznym boisku przy ul. Edukacji.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com

Podopieczne Dariusza Grzesika pierwsze zajęcia po przerwie między sezonami miały już w połowie lipca. Wówczas jeszcze w niepełnym składzie, z dużą ilością testowanych zawodniczek, rozpoczęły przygotowania do nowej kampanii. Dziś znamy już prawie w komplecie zespół, który powalczy w trzecioligowych rozgrywkach, a zawodniczki do lat 16. – w wojewódzkiej lidze juniorek młodszych. Z klubu na roczne wypożyczenie do Czarnych Sosnowiec odeszły Paulina Czechowska, Alicja Stolarczyk i Klaudia Tobiczyk. W ich miejsce do Polonii, na zasadzie transferu definitywnego, przyszły Karolina Bakiera i Martyna Krzysztofik, występujące ostatnio w młodzieżowych ligach w barwach GTW Gliwice. Obie zawodniczki mogą występować zarówno w III lidze, jak i lidze Juniorek Młodszych.

Ponadto finalizowane jest przejście trzech zawodniczek z KKS Katowice. Klaudia Bargieła, Zuzanna Grzesińska i Anna Wzorek w tym tygodniu powinny zostać zatwierdzone jako zawodniczki naszego klubu i wszystko wskazuje na to, że będą gotowe na środowy mecz pucharowy. Dodatkowo od początku przygotowań trenuje z drużyną Joanna Grzesica, powracająca do gry po kilkuletniej przerwie. To nie koniec roszad kadrowych w Polonii GKS. Okno transferowe trwa do 31 sierpnia, a dla zawodniczek poniżej 16. roku życia nawet do 30 września. Pozostały jeszcze pozycje, które sztab zamierza wzmocnić.

Pierwszy po wakacjach mecz to otwarcie „z wysokiego C”. Przeciwnik będzie wymagający i to on będzie przystępował do spotkania w roli faworyta.  W poprzednim sezonie w tabeli I ligi gr. południowej Gol zajął co prawda ostatnie 9. miejsce i tylko dzięki wycofaniu się KKS Bogdańczowice nie spadł do II ligi, ale wciąż ma w swoim składzie zawodniczki o wysokich umiejętnościach i ogromnym boiskowym doświadczeniu. Niewiele można powiedzieć o ich dyspozycji w bieżących rozgrywkach, ponieważ oba ligowe spotkania przełożono z powodu wyjazdu Justyny Wójcik, Patrycji Falborskiej i Klaudii Ciupy do Kazachstanu na Akademickie Mistrzostwa Świata w futsalu.

Gol Częstochowa w ostatnim czasie nie osiąga już tak spektakularnych sukcesów jak jeszcze kilka lat temu. Był jednak okres, w którym znaczył bardzo dużo w środowisku kobiecej piłki w Polsce.  W sezonie 2006/07 zdobyły tytuł wicemistrzyń Polski, a wobec wycofania się z rozgrywek Pucharu UEFA ówczesnych Mistrzyń Polski AZS Wrocław, klub z Częstochowy zajął ich miejsce. W sezonie 2007/08 Golarki zdobyły zaś złoty medal Ekstraligi Futsalu Kobiet, co powtórzyły w latach 2011/12 i 2012/13.

Liczymy na udany występ naszych dziewczyn i trzymamy za nie kciuki! Zapraszamy wszystkich na boisko przy Edukacji. Start o 16:30!