Rekord II Bielsko-Biała – Polonia 5:3. Debiut juniorek [SPARING]

Nasze seniorki we wtorek 11 sierpnia rozegrały kolejny sparing przed nadchodzącym sezonem. Przeciwnikiem były rezerwy Rekordu Bielsko-Biała, które pokonały nas 5:3. W sparingu wystąpiły cztery zawodniczki z grup młodzieżowych Polonii – oprócz Nadii Pitek, również Magdalena Szymiec, Anna Wysocka i Lena Kuźmińska.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com

Mecz odbywał się w formule 3×30 minut. Pierwszą tercję nasze zawodniczki przegrały 0:2. W tej części przewaga Rekordu była znaczna, co poskutkowało zasłużonym prowadzeniem. W drugich trzydziestu minutach Polonia zagrała znacznie lepiej i sporo czasu spędzała na połowie przeciwniczek. Stworzyła też sobie kilka groźnych sytuacji, jednak bramkę strzelił… ponownie Rekord. Ostatnia tercja była wygrana przez Polonię. Pierwszy gol dla naszego zespołu padł po precyzyjnym strzale Martyny Krzysztofik w 68. minucie. Drugie trafienie było autorstwa Zofii Szei, która w 70. minucie zza pola karnego przelobowała bramkarkę.

Gdy wydawało się, że remis, a nawet zwycięstwo jest w naszym zasięgu, gole numer 4 i 5 zdobyły gospodynie. W samej końcówce odpowiedzieliśmy trafieniem na 3:5 Kamili Krzos.

W meczu wystąpiły zawodniczki drużyn juniorskich, które za dobrą pracę otrzymały w nagrodę szansę pokazania się w sparingu seniorek. Były to zawodniczki z rocznika 2007, czyli Anna Wysocka, Magdalena Szymiec i Lena Kuźmińska z rocznika 2009.

— —

11 sierpnia 2020, Centrum Sportu Rekord w Bielsku-Białej

BTS Rekord II Bielsko-Biała – KKS Polonia Tychy 5:3 (2:0, 1:0, 2:3)

bramki dla Polonii: 68′ Krzysztofik, 70′ Szeja, 90′ Krzos

Skład: Wygrabek – Jarczak, Rybacka, Samek, Fronczek – Szeja, Kotlarz, Dziekan, Pitek, Ciszewska – Bargieła oraz Krzysztofik, Krzos, Szymiec, Kuźmińska, Ścierska, Kuźmińska.