Remis we Wrocławiu, transfery i przełożony mecz [PODSUMOWANIE TYGODNIA]

Miniony tydzień przyniósł nam sporo wydarzeń związanych z Polonią GKS. Zebraliśmy wszystko w jeden artykuł, by nic nie umknęło waszej uwadze. Remis w Makroregionalnej Lidze Juniorek Młodszych, powołania do Kadry Śląska, nowe twarze w drużynie, pożegnania oraz kaprys pogody – zapraszamy do czytania!

PUNKT ZDOBYTY Z AZS WROCŁAW

Juniorki młodsze udanie rozpoczęły rundę wiosenną. We wtorek, w wyjazdowym meczu Makroregionalnej Ligi Juniorek Młodszych bezbramkowo zremisowały z AZS Wrocław. Przez większość spotkania gospodynie miały przewagę, ale dobrze spisywała się defensywa z Pauliną Czechowską na czele. W końcówkach połów to Polonia GKS miała więcej z gry w piłkę, ale nie udało się zdobyć decydującego gola. Najbliżej tego była w drugiej części meczu Julia Piętakiewicz, ale jej strzał przeszedł tuż obok słupka. MLJM to drugi etap gry o Mistrzostwo Polski w kategorii U16. Najlepsze zespoły z rozgrywek wojewódzkich walczą w grupach makroregionalnych (4 województwa=1 makroregion) o awans do ćwierćfinałów, gdzie dostaną się po dwa najlepsze kluby. Polonia GKS znajduje się w grupie C, gdzie oprócz AZS Wrocław są SAP Brzeg, Astoria Szczerców, ROW Rybnik, SWD Wodzisław Śląski, Mistrz Polski 2017 UKS SMS Łódź i Ślęza Wrocław. Najbliższy mecz już 25 marca w Tychach z SMS Łódź (link do wydarzenia TUTAJ)

Skład Polonii: Majewska – Jarczak, Czechowska, Bolek, Rybacka – Ciszewska (60’ Orawska), Stolarczyk (C), Kozielska, Tobiczyk, Palowska (75’ Chojaczyk) – Piętakiewicz.

PIĘĆ POWOŁANYCH DO KADRY ŚLĄSKA NA MECZE Z OPOLSKIM ZPN

Sztaby trenerskie kadr U13 i U16 Śląskiego ZPN podały listę powołanych zawodniczek na mecz z reprezentacjami z województwa opolskiego. To kolejne spotkanie, które ma wyłonić uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018. Powołane do kadry młodziczek zostały Julia Piętakiewicz i Patrycja Kielesz, a do kadry juniorek młodszych Klaudia Tobiczyk, Paulina Czechowska i Alicja Stolarczyk. Gratulujemy!

Spotkania odbędą się 28 marca w Głogówku. Pełne listy powołań na slzpn.katowice.pl

PODSUMOWANIE OKNA TRANSFEROWEGO

Powoli zbliża się koniec zimowego okna transferowego, czas więc na podsumowanie ruchów Polonii. Z klubu odchodzi Zuzanna Struczewska (na zdjęciu w pomarańczowej koszulce). Zawodniczka GKS Katowice była wypożyczona do naszego klubu na cały sezon, jednak z przyczyn osobistych wypożyczenie zostało skrócone, a rundę wiosenną Zuzanna spędzi w Plonie Błotnica Strzelecka – drużynie lidera opolskiej III ligi. W tyskim zespole zagrała w 7 spotkaniach, z czego dwukrotnie zachowała czyste konto. Dziękujemy za grę i powodzenia Zuza w dalszej grze!

Zdecydowanie więcej zawodniczek do naszego klubu przyszło niż odeszło. Na zasadzie transferu definitywnego do Polonii GKS przeszła Marta Kotlarz (na zdjęciu w białej koszulce po lewej), 22-letnia obrończyni. Jej ostatnim klubem była Concordia Knurów, z której podczas rundy jesiennej była wypożyczona. Teraz jest całkowicie polonistką!

Ponadto o kolejne pół roku przedłużono wypożyczenia 17-letniej pomocniczki Sylwii Lorenz (Concordia Knurów) i 15-letniej bramkarki Anny Wzorek (KKS Katowice), a do końca sezonu wypożyczone zostały Weronika Bolek, 14-letnia obrończyni UMKS Goczałkowice-Zdrój (która grała z Polonią na futsalowych MMP U14) oraz Nikola Kurtok,`15-letnia pomocniczka LKS Goczałkowice-Zdrój. Witamy w Polonii GKS Tychy!

ATAK ZIMY NA INAUGURACJĘ PIŁKARSKIEJ WIOSNY

W niedzielę inaugurować miała runda wiosenna III ligi kobiet 2017/18. Plany pokrzyżował jednak atak zimy i niskiej temperatury. Zgodnie z klubem MKS Myszków, w trosce o zdrowie zawodniczek, podjęliśmy decyzję o przełożeniu spotkania na inny termin. O nowej dacie meczu poinformujemy wkrótce.