Rozbark Bytom – Polonia 0:2 [SPARING]

Polonia wygrała w meczu sparingowym z  ligowym przeciwnikiem Rozbarkiem Bytom 2:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyły Wiktoria Ciszewska i Noemi Dziekan.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com

Mecz przez ogromną większość czasu przebiegał w środkowej strefie boiska. Obie ze stron stosunkowo rzadko zagrażały sobie pod bramkami i ogólnie spotkanie było wyrównane. Dopiero w końcówce meczu nasze zawodniczki przejęły inicjatywę – tuż po zdobytej bramce przez Ciszewską. Pomocniczka strzeliła z kilkunastu metrów na bramkę Rozbarku i w wyniku błędu bramkarki piłka wpadła do siatki. Drugi gol padł w ostatniej akcji spotkania. Nadia Pitek pognała z piłką w stronę bramki rywalek i wykończyła akcję strzałem. Na listę strzelczyń wpisała się jednak Dziekan, która wbiła futbolówkę z najbliższej odległości.

Spotkanie było dla nas kolejnym etapem przygotowań przed sezonem. W kadrze brakowało jeszcze kilku zawodniczek z powodu wyjazdów wakacyjnych.

— —

7 sierpnia 2020, stadion Rozbarku w Bytomiu

GKS Rozbark Bytom – Polonia Tychy 0:2 (0:0)

85′ Ciszewska, 90′ Dziekan

Polonia: Wygrabek – Rybacka, Bolek, Samek, Fronczek – Palowska, Kotlarz, Nowotarska, Ciszewska – Dziekan, Bargieła oraz Krymer, Wzorek, Krzysztofik, Pitek, Krzos.