Seniorki

Miło nam poinformować, że w wyniku współpracy naszego klubu z Klubem Piłkarskim GKS Tychy, drużyna seniorek Polonii od sezonu 2022/23 została włączona w struktury GKS-u i w trójkolorowych barwach będzie występować w rozgrywkach III ligi.

– Kobieca piłka nożna przeżywa od kilku lat niezwykle dynamiczny rozwój. Tegoroczne Mistrzostwa Europy w Anglii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Damskie sekcje powstały w największych futbolowych klubach w Europie. Podobny trend obserwujemy także w naszym kraju. Zależało mi na tym, aby również GKS Tychy miał drużynę kobiet. To jeszcze bardziej podkreśla egalitaryzm w naszym podejściu do sportu. Warto też przypomnieć, że Tychy są jednym z miast kandydatów do organizacji ME pań w 2025, jeśli ta impreza przypadnie Polsce. Dlatego tym bardziej czujemy się odpowiedzialni za rozwój kobiecego futbolu – mówi Leszek Bartnicki, prezes KP GKS Tychy.

Entuzjazm podziela Dawid Kołodziejczyk, prezes KKS Polonia Tychy. – Tychy doczekały się pierwszej profesjonalnej sekcji sportowej kobiet i jesteśmy dumni, że jako Polonia Tychy mieliśmy w tym duży udział. Wejście w struktury KP GKS Tychy najpierw było nieśmiałym marzeniem, następnie celem, a dzisiaj staje się to faktem. Warto o tym mówić, ponieważ przyszłość przed kobiecą piłką nożną w naszym mieście zapowiada się w trójkolorowych barwach.

Trenerem zespołu będzie niezmiennie Marcin Piekarski, który pracuje z seniorkami od początku 2020 roku.

Przejęcie drużyny seniorek przez GKS Tychy nie oznacza jednak końca naszego klubu. W nadchodzącym sezonie drużyny Polonii będą występować w rozgrywkach Śląskiej Ligi Trampkarek oraz ligach orlików i żaków Podokręgu Tychy.

Kobiecej drużynie GKS-u Tychy życzymy powodzenia! Będziemy ściskać za Was kciuki!