Słodko-gorzki weekend Polonii GKS [PODSUMOWANIE GIER]

W piłce nożnej, tak jak w każdym sporcie, raz się wygrywa, a raz się przegrywa. W ostatnich dniach na własnej skórze przekonały się o tym  nasze drużyny, dostarczając kibicom prawdziwie skrajnych emocji. W sobotę juniorki młodsze zdeklasowały Mitech Żywiec, wbijając rywalkom aż 18 goli, z kolei w niedzielę seniorki uległy LKS Goczałkowice i wciąż mają zerowy dorobek punktowy w III lidze. 

  • https://www.facebook.com/PoloniaGKSTychy/
  • polooniatychy@gmail.com

Nasz zespół do lat 16. w sobotę zainaugurował rozgrywki Wojewódzkiej Ligi Juniorek Młodszych. W Wieprzu koło Żywca polonistki podejmowały Mitech Żywiec i dosłownie rozbiły przeciwniczki, strzelając 18 bramek, nie tracąc przy tym ani jednej. Aż dziesięć z nich zdobył duet napastniczek Krzysztofik-Piętakiewicz, a cały zespół pokazał świetny futbol. W meczu zadebiutowały dwie nowe zawodniczki – Emilia Paszek oraz Oliwia Mazur, które zagrały ostatnie 10 minut.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Pierwszy mecz – pierwsza wygrana! ?? U16: Mitech Żywiec – Polonia GKS 0-18 ??? fot. @grandchilistudio

Post udostępniony przez Polonia GKS Tychy (@poloniagkstychy)

8 września 2018 r. godz. 15:00, boisko LKS Jedność Wieprz

TS Mitech Żywiec U16 – Polonia GKS Tychy U16 0-18 (0-4)

Krzysztofik 6, Piętakiewicz 4, Palowska 2, Bakiera 2, Rybacka, Chojaczyk, Kielesz, Bolek

Żółte kartki: Palowska

POLONIA: Sikora – Chojaczyk (70′ Paszek), Jarczak, Bolek, Rybacka (70′ Mazur) – Bakiera, Wygrabek, Kielesz, Palowska (C) – Krzysztofik, Piętakiewicz.

— —

Mniej udanie swój mecz będą wspominać seniorki. W Tychach mierzyły się z LKS Goczałkowice i uległy 1-5. Jedyne trafienie dla Polonii GKS zanotowała Noemi Dziekan. Mecz miał być rozgrywany w Goczałkowicach, jednak z powodu remontu boiska, na prośbę przeciwników, mecz rozegrano w naszym mieście. W zespole Trójkolorowych zadebiutowała Agata Grabiec, wypożyczona właśnie z goczałkowickiego klubu. Mecz z LKS był specjalny także dla Nikoli Kurtok, która wcześniej przez trzy lata była zawodniczką tej drużyny, a przed sezonem na stałe dołączyła do Polonii.

9 września 2018 r. godz. 15:00, boisko Czułowianki Tychy

LKS Goczałkowice-Zdrój – Polonia GKS Tychy 5-1 (2-0)

62′ Dziekan

POLONIA: Wzorek – Bargieła, Grabiec, Lorenz, Kotlarz – Ciszewska, Kurtok, Dziekan, Mazur, Latusek – Grzesińska.

Kolejne mecze Polonii GKS już w przyszły weekend. W sobotę zagramy z AKS Mikołów w ramach III ligi kobiet, a w niedzielę z LKS Bestwina w ramach ligi Juniorek Młodszych. Oba mecze rozegrane zostaną na boisku Czułowianki o 16:30. Zapraszamy!