Szczypiornistki na start…

W poniedziałkowe popołudnie odbyło się pierwsze spotkanie Naszych młodych piłkarek ręcznych. KKS Polonia Tychy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kobiet w Tychach otworzyła kolejną już sekcję „ruchu”. Po piłkarkach nożnych, Akademii Młodych Talentów oraz zumbie od 25 marca oficjalnie mamy sekcję Piłkarek Ręcznych dla najmłodszych.

 

W pierwszym treningu uczestniczyło 9 dziewczynek. Godzinne zajęcia w Zespole Szkół Specjalnych przeprowadzili Patrycja Gajda (trenerka) oraz Dawid Kołodziejczyk (koordynator projektu).

 

Na początek dzieci wzięły udział w zabawie zwanej „Berek” gdzie trzeba było albo odebrać szarfę przeciwnikowi, albo ów szarfę przekazać złapanej osobie. Później w ruch poszły balony. Dzieci sprawdziły swoją koordynację w podbijaniu balonów oraz wyścigach podczas których trzeba było odbijać je głową, ręką a nawet nogami. Na koniec Patrycja oraz Dawid zostali bramkarzami a podzielone na dwie grupy małe szczypiornistki rzuciły kilkanaście goli.

 

Po zajęciach z Piłki ręcznej na parkiecie zjawiły się osoby uczęszczające na zajęcia fitness. Ku Naszemu zaskoczeniu do tańca przyłączyły się także dziewczynki wcześniej trenujące szczypiorniaka

„Jesteśmy niemal wzruszeni tym, że po ciężkich przygotowaniach udało nam się zachęcić tak liczną grupę dziewczyn do aktywnej zabawy! Było ciekawie, było śmiesznie, nic tylko bawić się dalej. Dla nas to była totalna nowość, nigdy nie mieliśmy okazji pracować z grupą wyłącznie kobiecą, składającą się z tak młodych pełnych energii dziewczyn, muszę przyznać, że dziewczynki są bardzo zdyscyplinowane i chętne do podejmowania rywalizacji i zabawy. Serdecznie zapraszamy w dalszym ciągu wszystkie dziewczynki w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym do zabawy z piłką i tą ręczną i nożną” -relacjonuje Dawid Kołodziejczyk