To była naprawdę Wielka Sobota.

19 kwietnia to Wielka Sobota. Głównie za sprawą Świąt Wielkanocnych, dla Polonii Tychy jednak także ze względu na osiągnięte w tym dniu wyniki oraz pokazaniu tego o czym mówi Polonijna maksyma Polonia Tychy to coś więcej niż Klub!

Dzień dziewiętnastego kwietnia był w Naszych szeregach długo wyczekiwanym dniem. Polonia Tychy organizując Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu w kategorii do lat osiemnastu których współorganizatorem był Polski Związek Piłki Nożnej musiała także udowodnić że potrafi w tym dniu wygrać mecz na dużym boisku w Wilczej.

 

„Wynik tak z hali jaki z boiska jest dla Nas wielką frajdą. Do Knurowa jechaliśmy po zwycięstwo i za sprawą Magdaleny Margiel udało się cel zrealizować i nadal walczymy o awans do II ligi, o tyle piąte miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski cieszy na pewno nie mniej. Tak naprawdę nie byliśmy faworytami do końcowego zwycięstwa a mimo to pokazaliśmy że na hali też jesteśmy silni i waleczni” komentował na zakończenie dnia Sebastian Godyla Rzecznik Prasowy KKS Polonia Tychy.

tyska Polonia  (biało-czarne) w walce z KS Rysy Bukowina Tatrzańska. [foto. Karol Kowieski]
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
tyska Polonia (biało-czarne) w walce z KS Rysy Bukowina Tatrzańska o 5 miejsce Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kategorii U-18. [foto. Karol Kowieski]

Faktycznie tyska Polonia pokazała wielki charakter. Na MMP Polonistki przed ostatnim meczem fazy grupowej potrzebowały remisu, niestety Gol Częstochowa okazał się za silny, a ponieważ lepszym bilansem bramek w grupie „B” dysponowała Victoria Gaj to ona awansowała do półfinału.

KKS Polonia Tychy w swojej grupie początkowo ograła 7-0 LKS Szaflary, kolejne zremisowała 2-2 z Victorią Gaj by trzeci mecz przegrać z późniejszym finalistą aż 8-2, mimo iż w pewnym momencie mocno zapachniało remisem.

Polonia Tychy dopiero po dogrywce ogrywa KS Rysy Bukowina Tatrzańska zajmując piąte miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w kategorii U-18 [foto.Karol Kowieski]
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Polonia Tychy dopiero po dogrywce ogrywa KS Rysy Bukowina Tatrzańska zajmując piąte miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w kategorii U-18 [foto.Karol Kowieski]

W meczu o piąte miejsce z KS Rysy Bukowina Tatrzańska potrzebna była dogrywka. W regulaminowym czasie gry padł remis 2-2. Gola na wagę zwycięstwa zdobyła Wiktoria Smolarz która pewnym strzałem umieściła piłkę obok bezradnej bramkarki z Bukowiny Tatrzańskiej.

Najbardziej wartościową zawodniczką w Polonii Tychy wybrano zawodniczkę z numerem 7. Natalia Deda znalazła najwięcej uznania w oczach trenerów i to jej właśnie przypadła nagroda MVP Polonii Tychy.

Natalia Deda otrzymała nagrodę Najbardziej Wartościowego Zawodnika Polonii Tychy [foto. Karol Kowieski]
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Natalia Deda otrzymała nagrodę Najbardziej Wartościowej Zawodniczki Polonii Tychy [foto. Karol Kowieski]

 „Chciałbym podziękować wszystkim zawodniczkom, kibicom, drużynom przeciwnym oraz współorganizatorom imprezy za wspaniałe emocje i pomoc. Szczególne podziękowania dla rodzinnej firmy” Misztela” oraz Spółdzielni „Ogrody Smaku” za pomoc w cateringu. Dziękujemy firmie EkoBet za wsparcie organizacji imprezy. Na wielkie brawa zasługuje firma sportowa „Masita” , która była partnerem technicznym imprezy oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach, który udostępnił nam halę i pomógł w obsłudze Mistrzostw. Dziękujemy wszystkim przedstawicielom Miasta Tychy oraz zaproszonym gościom za przybycie. Dziękujemy wszystkim przedstawicielom mediów za wsparcie promocyjne oraz przybycie i stworzone relacje z Turnieju. Dziękujemy Eskortom z Olimpijskich Dzieciaków, Gromu Tychy oraz Polonii Tychy – Dzięki wam wszystkim te Mistrzostwa mogły się udać! Dziękujemy!”- Dawid Kołodziejczyk Prezes Zarządu KKS Polonia Tychy

Nie inaczej było w Knurowie gdzie Polonii Tychy przyszło zmierzyć się z LKS Wilki Wilcza. Zdeterminowane Polonistki z mocnym postanowieniem zdobycia trzech punktów wybiegły na boisko i już w pierwszej połowie za sprawą Magdaleny Margiel wyszły na prowadzenie 1-0. Wynik bezpiecznie udało się dowieźć do końca spotkania.

Dzięki trzem punktom ekipa prowadzona przez Dawida Kołodziejczyka zbliżyła się do liderujących Jaskółek Chorzów oraz żywieckiego Mitechu, co pozwoli nadal realnie myśleć o zajęciu pierwszego miejsca w lidze.

źródło: www.90minut.pl
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
źródło: www.90minut.pl