Trzy bramki, trzy punkty: Polonia Tychy – UKS Gamów 3-0 [RELACJA]

Weekend upłynął dla Polonii pod znakiem sobotniego zwycięstwa. Była ona zespołem dużo lepszym i znacznie częściej zagrażała bramce rywale, a trzy zdobyte gole oraz zachowane czyste konto przez powracającą po kontuzji Magdę Antkowiak potwierdzają to. Tym samym tyszanki umocniły się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

foto: Urszula Lisińska
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
foto: Urszula Lisińska

Tyszanki rozpoczęły mecz niemrawo – częściej utrzymywały się przy piłce, ale nie potrafiły przebić się przez prawdziwy „autobus” postawiony przez drużynę przyjezdną przed polem karnym. Gra skupiała się w środku pola, co na rękę było gamowiankom. Bardzo aktywna w pierwszych kilkunastu minutach była Noemi Dziekan, która solowymi akcjami próbowała rozerwać linię obrony rywalek, jednak bezskutecznie. Polonistki zaczęły wówczas bardziej rozciągać grę i właśnie tym sposobem udało się strzelić pierwszą bramkę – Dorota Chodzidło znakomicie ściągnęła uwagę defensorek schodząc do prawego skrzydła, po czym posłała prostopadłe podanie do wbiegającej w pole karne Dziekan. Ta uderzyła lekko, ale zupełnie nie dała szans bramkarce. Po tym golu styl gry Polonii poprawił się, piłkarki zaczęły szybciej wymieniać piłkę i nie trzeba było czekać długo na drugą bramkę. W 24. minucie Wiktoria Kraszewska dograła piłkę do Chodzidło, która ze skraju pola karnego strzeliła tuż przy słupku! Nasze piłkarki w 2 minuty zdobyły 2 gole, ale o wiele ważniejsze to, że poukładały grę i kontrolowały przebieg spotkania. Rywalki były zupełnie bez argumentów, pierwszy strzał na bramkę Polonii oddając dopiero w 36. minucie, choć żadnego problemu naszej golkiperce to nie sprawiło.

foto: Urszula Lisińska
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
foto: Urszula Lisińska

Na początku 2. połowy na boisko weszły Jagoda Wasiak i Gabriela Musioł. Zmieniły zagubioną Alicję Błaszczyk oraz Dorotę Hałatek, która mając w perspektywie mecz kadry wojewódzkiej, poprosiła o zmianę wobec niewielkiej kontuzji. Druga połowa to spokojna wymiana podań, kontrolowanie boiskowych wydarzeń oraz przede wszystkim stała przewaga naszej drużyny. W 55. minucie na murawie zameldowała się Emilia Pustelnik, która zmieniła Wiktorię Nowak. Pięć minut później nasza polonijna dżokerka Gabriela Musioł wykorzystała błąd rywalek i z kilku metrów podwyższyła na 3-0. Od tej chwili obraz gry praktycznie nie zmieniał się – polonistki przeważały, nie dając dojść do głosu piłkarkom z Gamowa. Tylko raz musiała interweniować Antkowiak, bowiem groźnie z 16 metrów uderzała rywalka. Poza tym na boisko weszły jeszcze debiutująca Agnieszka Gos i Agata Latusek, która zmieniła Sabinę Hachułę – ta nieszczęśliwie stanęła i nie była już w stanie kontynuować gry.

Polonistki następny mecz rozegrają już w kolejną sobotę, gdzie w meczu, który może zdecydować o awansie do II ligi na wyjeździe zagrają z Gimnazjum Istebna. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13, na naszym facebookowym fanpage’u będziemy prowadzić relację LIVE.

24 października 2015 r. godz. 12:00; stadion przy ul. Andersa 22

KKS POLONIA TYCHY – UKS GAMÓW 3-0 (2-0)

22′ Dziekan, 24′ Chodzidło, 60′ Musioł

POLONIA: Antkowiak – Błaszczyk (41′ Wasiak), Kowalska (C), Płoskonka, Hachuła (75′ Latusek) – Nowak (55′ Pustelnik), Dziekan, Kozyra, Kraszewska (70′ Gos) – Hałatek (41′ Musioł), Chodzidło.

 

POZOSTAŁE SPOTKANIA 7. KOLEJKI III LIGI GRUPY ŚLĄSKIEJ 2

Granica Ruptawa 3-5 Rekord II Bielsko-Biała
MKS Żory 1-2 Gwarek Ornontowice
Wilki Wilcza 10-1 KKP Mikołów
Wisła Skoczów 0-1 Gimnazjum Istebna
Tabela po 7. kolejce spotkań; źródło: 90minut.pl
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Tabela po 7. kolejce spotkań; źródło: 90minut.pl