Trzy punkty jak tlen potrzebne

Teren w Gamowie jest specyficzny. Boisko z całym szacunkiem krzywe jak bula na skoczni w Zakopanem, a wymiary zdecydowanie minimalne. Ale nawet na takim boisku trzeba grać! Co ważniejsze wygrywać. Rywal bardzo niewygodny, broniący się całą jedenastką, a więc i o gole ciężko. Tyszankom jednak dziś się to udało.

 

Mecz od początku przebiegał pod dyktando Tyszanek. Lekko zdekoncentrowana defensywa dała kilka możliwości piłkarką z Gamowa, ale dziś swoimi interwencjami klasę pokazała Antkowiak. Trzeba też przyznać że dobry mecz rozegrała także golkiperka gospodarzy Ewa Warzecha, na szczęście Polonii Tychy to ona dwa razy musiała wyciągnąć piłkę z siatki.

W trzydziestej minucie po źle wybitej piłce przed defensywę gospodarzy piłkę przejęła Śliwa, doskonale wypatrzyła Dorotę Chodzidło w środku pola a ta prostopadłym podaniem uwolniła Joannę Żychoń która strzeliła tym samym pierwszą bramkę w meczu a także barwach Polonii Tychy. I jeśli ktoś ogląda skrót z meczu informujemy że podającą była Chodzidło a gola strzeliła Żychoń a nie na odwrót.

Po przerwie na murawie doszło do kilku roszad. Na boisku pojawiła się min. Król, Malicka, Margiel na których spoczął ciężar gry. Wypaliło to w 68 minucie, środkiem popędziła Noemi Dziekan, wyłożyła piłkę Anicie Króla, a ta mimo „położenia” bramkarki oddała piłkę lepiej ustawionej Magdalenie Margiel która ustaliła wynik spotkania na 2-0 dla Polonii.

Po meczu poprosiliśmy o opinie trenera oraz zawodniczki Polonii Tychy.

Jagoda Wasiak:

Ostatnio miałam problemy zdrowotne, dopiero dziś miałam okazję zadebiutować w meczu ligowym w barwach Polonii Tychy. Pomimo, że ledwo co wróciłam do treningów, to myślę że nie zawiodłam w dzisiejszym meczu oczekiwań trenera i całej drużyny. Zawszę na meczach staram się dać z siebie jak najwięcej bez względu na formę. Myślę że będę miała okazję jeszcze pokazać moje możliwości.

K.Kozyra
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Kamila Kozyra

 Trzeba przyznać że debiut Jagody wypadł bardzo dobrze. Oby tak dalej. Nie inaczej było z Kamilą Kozyrą: Mój pierwszy wygrany mecz w Polonii,uważam za udany. Bardzo się cieszę ,że mogłam zagrać cały mecz. Konfrontację z zaprzyjaźnioną drużyną z Gamowa mogę uznać również za mój pierwszy wyjazd integracyjny w Polonii Tychy. Chciałabym podziękować starszym koleżankom z mojego klubu,gdyż mam nadzieję ,że dzięki ich wskazówkom zagrałam lepiej. Gratuluję również Magdzie Margiel i Asi Żychoń, które strzeliły dziś bramki. Wielki dzięki dziewczyny

Wiktoria Kraszewska:

Wiktoria Kraszewska
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Wiktoria Kraszewska

Mecz z Gamowem uważam za bardzo udany, choć nie brakowało emocji i adrenaliny. Po pierwszej bramce spokojnie kontrolowałyśmy przebieg spotkania, stwarzając sobie tym samym okazje do podwyższenia wyniku. Trzeba przyznać, że drużyna przeciwna nie była bardzo wymagającym rywalem, który jednak sprawiał problem „zamurowując” bramkę, lecz dzięki kilku sprawnym akcją środkiem oraz częstą grą skrzydłami udało nam się temu sprostać. Wiadomo również, że razem ze mną do Polonii przyszło kilka nowych zawodniczek, a dzisiejsze spotkanie pokazało nam, że powoli zaczynamy się zgrywać. Zdobyłyśmy pierwsze trzy punkty, które na pewno nie będą ostatnimi w tym sezonie!

Julia Kopczyńska:

Gra w Gamowie nie była zbyt fajna dla oka ponieważ boisko nie było zbyt dobre by rozgrywać dokładne podania. Były momenty gdzie udało się dziewczynom poklepać piłkę w drugiej połowie. Pierwsza była trochę chaotyczna przynajmniej w obronie, bez sensu zagrania tyłem i cofanie się do własnej bramki. Bardzo można pochwalić Asie bo dobrze pokazywała się na wolne pole. Mecz z powodu stanu boiska nie należał do łatwych lecz mimo wszystko udało nam się wywieźć 3 punktu co sprawia wielką radość i motywuje do dalszej pracy.

542417_417013105043204_963230070_n
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Trener KKS Polonii Tychy Dawid Kołodziejczyk

Dawid Kołodziejczyk (trener):

Nasz młody zespół dzielnie walczył na trudnym terenie w Gamowie. Długa podróż, specyficzne boisko i brak doświadczenia w meczach o punkty to rzeczy jakich się obawialiśmy. Całe szczęście Nasza drużyna powoli nabiera wyrazów. Widać, że dziewczynom było potrzebne to zwycięstwo, żeby nabrać wiary w swoje możliwości. UKS Gamów to wyjątkowy zespół, gdzie dziewczyny pokazują, że nawet w małych miejscowościach Piłka Kobieca ma prawo bytu i gorąco im kibicujemy. Serdecznie gratuluję moim piłkarkom dobrej gry i serdecznie zapraszamy do kibicowania Polonii w następnych meczach

UKS Gamów – KKS Polonia Tychy 0-2 (0-1)

Gole: 30′ Żychoń, 68′ Margiel

Kartki: brak

Widzów: 20

Sędzia: Piotr Poznański – Zdzisław Matysiak, Ludwik Majer (wszyscy ZPN Racibórz)

UKS Gamów:

Warzecha – Rusnak, Wilczek A, Pendziałek, Skowronek, Waniek, Pieruszka, Wilczek W, Czekała S, Czekała B, Wilczek M.

KKS Polonia Tychy:

Antkowiak – Śliwa, Kowalska, Płoskonka (? Król), Kopczyńska (? Wasiak) – Kozyra, Dziekan, Warzybok (? Szmiegielska), Kraszewska (? Margiel) – Chodzidło (? Malicka), Żychoń

* w kadrze na mecz była także rezerwowa bramkarka Wiktoria Dominiak.

Relacja wideo