Tyszanki nie sprostały faworytowi. Polonia GKS – Gol 0-9

Piłkarki Polonii GKS Tychy uległy drużynie Gola Częstochowa 0-9 w meczu 1. rundy Pucharu Polski w fazie wojewódzkiej i odpadły z rozgrywek o krajowe trofeum. W spotkaniu zadebiutowało kilka nowych zawodniczek.

• poloniatychy@gmail.com

Tyszanki dzielnie się broniły, ale mur był nieskruszony jedynie do 16. minuty. Kolejne bramki padły w 25. i 43. minucie, kiedy drużyna gości fenomenalnie uderzyła z rzutu wolnego. Po przerwie przewaga golarek rosła wraz ze zmęczeniem polonistek. Stojąca między słupkami Klaudia Holek dwoiła się i troiła, jednak zawodniczki z Częstochowy i tak dołożyły kolejne sześć trafień. Dobrze zaprezentowały się nowe zawodniczki. Szczególnie grająca od początku Joanna Grzesica, a także Karolina Bakiera, która po wejściu w drugiej połowie kilkukrotnie popisała się błyskotliwymi rajdami. Z niezłej strony pokazały się też dotychczasowe zawodniczki Trójkolorowych. Mowa o wspomnianej Holek i Nikoli Palowskiej, po której akcji lewą stroną boiska Polonia GKS miała bodaj najlepszą sytuację na bramkę honorową.

Pomimo wysokiej porażki nie ma co załamywać rąk i wyciągać pochopnych wniosków. Mający swoje problemy, ale mimo wszystko wciąż bardzo silny Gol był zdecydowanym faworytem pojedynku. Jest to również cenna lekcja dla młodego składu Polonii, która zaprocentuje w przyszłości.

— —

29 sierpnia 2018r. godz.16:30

Polonia GKS Tychy – ISD-AJD Gol Częstochowa 0-9 (0-3)

Polonia GKS: Wzorek (70′ Holek) – Kotlarz, Płoskonka (ŻK), Bolek (46′ Bakiera), Bargieła – Mazur (60′ Ciszewska), Rybacka (46′ Miemczok), Grzesica (75′ Chojaczyk), Lorenz (ŻK), Latusek (46′ Palowska) – Grzesińska (46′ Krzysztofik)

Kolejny mecz już w sobotę. Przeciwnikiem w ramach III ligi będzie Polonia Poraj. Początek o 16:00 na stadionie Czułowianki. Zapraszamy!