Udany występ młodziczek w Milówce

Pier

wszy turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek był dla tyszanek bardzo dobry. Nasze młodziczki zaprezentowały solidny futbol, a biorąc pod uwagę, że dla większości rozmiar boiska i gra na naturalnej trawie A-klasowego zespołu z Milówki była pierwszym zetknięciem z tego typu nawierzchnią , to wyniki robią wrażenie.

Na początek czekała nas podróż pociągiem i wiele emocji z „piłeczką” latająca wszędzie tylko nie do rąk właścicielek, choć taka forma rozgrzewki „kolejowej” dała nie najgorsze rezultaty. Młodziczki Polonii Tychy na pierwszy mecz z Czarnymi Sosnowiec wyszły bardzo zmotywowane i zdeterminowane. I choć tak naprawdę ani jedni ani drudzy nie zagrozili poważnie bramkarkom, to mecz trzymał w napięciu całe 15 minut. Tyszanki solidnie rozgrywały piłkę w obronie i pomocy, a prostopadłymi podaniami najczęściej nękały obrończynie, mimo to nie zagroziły bramkarce Czarnych. Ekipa naszych rywalek najczęściej grała akcje na rosłą napastniczkę, ale ta bez skutku szukała swojej okazji.

_DSC0005
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
KKS Polonia Tychy w Milówce [fot. Sebastian Godyla]

Drugi mecz Polonia Tychy rozegrała z GOLem Częstochowa. Taktyka podopiecznych Noemi Dziekan nie zmieniła się. Mimo ataków tyszanek to zespół z Częstochowy wyszedł zwycięsko z tego pojedynku – Aleksandra Sikora umieściła piłkę w bramce. Jak się później okazało, był to jedyny przegrany mecz.

 

Po kilku chwilach rozpoczęliśmy prawdziwy przebój meczowy. Na początek przyszedł Mitech Żywiec. Konsekwentnie budowane ataki, dobre przerzuty piłki i maksymalnie rozciąganie gry nie otworzyły drogi do bramki. Po piętnastu minutach sędzia zakończył mecze wynikiem 0-0, a nasze zawodniczki po szybkim łyku wody  rozpoczęły „z marszu” spotkanie z Polonią Bytom. Dobrze dysponowane Polonistki tak długo nękały przeciwniczki, że te wreszcie popełniły błąd. Około dziesiątej minuty meczu (spotkanie trwało 15 minut) Nikola Palowska po pięknym rajdzie umieściła piłkę w bramce. Po zdobytym golu tyszanki nie cofnęły się. Przysłowie „najlepszą obroną jest atak” spełniło się w 100% i w ostatnim pojedynku Polonia Tychy zaznała smaku zwycięstwa.

12052528_994500430600763_7288187367676584216_o
  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
W pociągu nie było człowieka, który nie wiedziałby kto jechał, gdzie i po co. No może Pani konduktor, którą gorąco pozdrawiamy! [fot. Sebastian Godyla]

 

Wszystkie wyniki z Milówki:

Czarni Sosnowiec – Polonia Tychy   0 : 0

Gol Częstochowa – Polonia Bytom   0 : 0

Czarni Sosnowiec – Mitech Żywiec    0 : 0

Gol Częstochowa – Polonia Tychy      1 : 0

Czarni Sosnowiec – Polonia Bytom      0 : 1

Mitech Żywiec  –  Polonia Tychy         0 : 0

Polonia Bytom  –  Polonia Tychy           0 : 1

Mitech Żywiec – Gol Częstochowa        0 : 2

Gol Częstochowa – Czarni Sosnowiec  2 : 0

Mitech Żywiec – Polonia Bytom           2 : 0

Tabela Końcowa Turnieju :

1 Gol Częstochowa        10     5:0

2.Mitech Żywiec                5    2:2

3. Polonia Tychy                5    1:1

4. Polonia Bytom                4   1:3

5. Czarni Sosnowiec          2    0:3

 

Jak podaje komunikat organizatorów, tabela może ulec zmianie. Ekipa GOL Częstochowa nie dopełniła formalności regulaminowych które są rozpatrywane przez Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach. Druga kolejka Ligi Młodziczek zostanie rozegrana 27.09.2015 w Sosnowcu.