Wspomnienie tych, którzy odeszli

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Dziś w Dzień Zaduszny, jest moment by wspomnieć postaci, których już z nami nie ma, ale do dziś są w naszej pamięci, a efektów ich działalności możemy wciąż doświadczać.

Henryk Loska

Polski działacz sportowy, był zawodnik Polonii Tychy. Był członkiem kierownictwa polskiej reprezentacji na mistrzostwach świata w 1974 (jako attaché reprezentacji), 1978 i 1986. Od 13 marca 1975 do 10 lipca 1979 pełnił funkcję wiceprezesa PZPN ds. szkoleniowych. Na początku lat 90. był jednym z inicjatorów i następnie prezesem Fundacji Piłkarskiej Reprezentacji Olimpijskiej wspierającej przygotowania polskiej reprezentacji olimpijskie do igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. W ostatnich latach życia szefował Klubowi Seniora PZPN.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com

Karol Grzesik

Były piłkarz, trener, wychowawca młodzieży. Jego wychowankami byli m.in. reprezentanci Polski, jak Krzysztof Bizacki, Radosław Gilewicz, Bartosz Karwan, czy Dariusz Grzesik, obecny trener Polonii i syn Karola. Z kolei drużyny młodzieżowe, którymi się opiekował odnosiły wiele sukcesów na arenie ogólnopolskiej. Za swoje dokonania otrzymał m.in.  Złoty Krzyż Zasługi, Złotą Odznakę Honorową PZPN, Srebrną Odznakę Honorową „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com

Irena Półtorak

Była piłkarka i działaczka piłkarska. Walnie przyczyniła się do rozwoju kobiecej piłki w Polsce, m.in. zakładając kobiecą sekcję piłki nożnej Czarni Sosnowiec, 12-krotnego Mistrza Polski. Była również przewodniczącą Wydziału Piłki Kobiecej Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Pani Irena wspierała Polonię na samym początku jej reaktywacji, bardzo pomagając w jej powrocie na piłkarską mapę Polski. W 2009 roku odebrała, jako jedyna kobieta w Polsce, najwyższe odznaczenie piłkarskiej centrali  – Diamentową Odznakę. W 2011 roku otrzymała  nagrodę „Trenerka Roku 2011”, organizowaną przez Komisję Sportu Kobiet PKOl, w kategorii „Za całokształt pracy z kobietami”.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com