Gwiazdy zagrały przeciwko piłkarkom Polonii Tychy na tyskiej hali sportowej. W sobotę 7 października odbył się mecz RakOff #KICKOFF, a jego celem była zbiórka pieniędzy na leczenie Natalki Diakończyk oraz popularyzacja profilaktyki chorób onkologicznych wśród kobiet. Organizatorami byli Kobiecy Klub Sportowy Polonia Tychy oraz stowarzyszenie Tyskie Szpilki.
Wydarzenie rozpoczęło się meczem pomiędzy najmłodszymi drużynami Polonii. Mieszane składy zawodniczek z roczników 2013-2017 rywalizowały między sobą jako „support” głównego wydarzenia tego dnia, czyli meczu drużyny Gwiazd z zespołem Polonii do lat 16, który jesienią 2022 roku awansował do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek. To była okazja, by zobaczyć jak z piłką przy nodze radzą sobie ci, którzy na co dzień tworzą ciekawe i kreatywne rzeczy niezwiązane z piłką nożną.
Wśród nich znaleźli się m.in. były kapitan hokejowego GKS Tychy, a obecnie zawodnik Zagłębia Sosnowiec Michał Kotlorz, dyrektor sportowy Tychy Falcons Krystian Kowalczyk, alpinista Mateusz Grobel, Marcin Sidor z Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO czy prezes stowarzyszenia Tyskie Szpilki Nina Franczak.
Po stronie drużyny Polonii z kolei zagrały niezwykle utalentowane zawodniczki, na czele z reprezentantkami Polski do lat 15 Zofią Świtałą, Emilią Muszyńską i Zofią Szymańską oraz Pauliną Szwed, Mają Grzechnik i Mają Prokop z reprezentacji Śląska. Ta ostatnia zresztą kapitalnie spisywała się w bramce Polonii, za co otrzymała tytuł MVP spotkania. Sam mecz zakończył się remisem 6:6. Oba zespoły dopingowała Przewodnicząca Rady Miasta Tychy Barbara Konieczna.
W przerwach pomiędzy wydarzeniami liczna publiczność mogła wziąć udział w konkursach z nagrodami, a także zobaczyć występy artystyczne. W przerwie spotkania popis swoich umiejętności gry na skrzypcach dał Marcin Sidor, a swoje najlepsze układy zaprezentowała grupa Fire Kids z Egurrola Dance Studio w Katowicach, czyli mistrzynie świata w disco dance z tego roku.
Podczas wydarzenia prowadzono zbiórkę na rzecz 14-miesięcznej Natalki Diakończyk, u której zdiagnozowano wrodzony staw rzekomy kości piszczelowej. Przed amputacją nogi może ją uchronić jedynie droga, pilnie przeprowadzona operacja, a po niej wymagana jest żmudna rehabilitacja. Z kolei na III konferencję RakOFF Tyskich Szpilek zapraszał doktor ginekologii Maciej Jędrzejko, prowadzący bloga w internecie Tata Ginekolog. Ta odbędzie się 14 października w tyskiej Mediatece.
Link do zbiórki dla Natalki Diakończyk: https://www.siepomaga.pl/natalka-diakonczyk
Więcej informacji o konferencji RakOff: https://tyskieszpilki.pl/wydarzenia/