Wykopmy raka! Polonia zagrała charytatywnie

Gwiazdy zagrały przeciwko piłkarkom Polonii Tychy na tyskiej hali sportowej. W sobotę 7 października odbył się mecz RakOff #KICKOFF, a jego celem była zbiórka pieniędzy na leczenie Natalki Diakończyk oraz popularyzacja profilaktyki chorób onkologicznych wśród kobiet. Organizatorami byli Kobiecy Klub Sportowy Polonia Tychy oraz stowarzyszenie Tyskie Szpilki.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
fot. Bartosz Stasicki

Wydarzenie rozpoczęło się meczem pomiędzy najmłodszymi drużynami Polonii. Mieszane składy zawodniczek z roczników 2013-2017 rywalizowały między sobą jako „support” głównego wydarzenia tego dnia, czyli meczu drużyny Gwiazd z zespołem Polonii do lat 16, który jesienią 2022 roku awansował do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek. To była okazja, by zobaczyć jak z piłką przy nodze radzą sobie ci, którzy na co dzień tworzą ciekawe i kreatywne rzeczy niezwiązane z piłką nożną.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Kapitanka Polonii Zofia Szymańska, sędzia Patrycja Kielesz i Dawid Kołodziejczyk, kapitan drużyny Gwiazd, fot. Bartosz Stasicki

Wśród nich znaleźli się m.in. były kapitan hokejowego GKS Tychy, a obecnie zawodnik Zagłębia Sosnowiec Michał Kotlorz, dyrektor sportowy Tychy Falcons Krystian Kowalczyk, alpinista Mateusz Grobel, Marcin Sidor z Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO czy prezes stowarzyszenia Tyskie Szpilki Nina Franczak.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
fot. Bartosz Stasicki

Po stronie drużyny Polonii z kolei zagrały niezwykle utalentowane zawodniczki, na czele z reprezentantkami Polski do lat 15 Zofią Świtałą, Emilią Muszyńską i Zofią Szymańską oraz Pauliną Szwed, Mają Grzechnik i Mają Prokop z reprezentacji Śląska. Ta ostatnia zresztą kapitalnie spisywała się w bramce Polonii, za co otrzymała tytuł MVP spotkania. Sam mecz zakończył się remisem 6:6. Oba zespoły dopingowała Przewodnicząca Rady Miasta Tychy Barbara Konieczna.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com

W przerwach pomiędzy wydarzeniami liczna publiczność mogła wziąć udział w konkursach z nagrodami, a także zobaczyć występy artystyczne. W przerwie spotkania popis swoich umiejętności gry na skrzypcach dał Marcin Sidor, a swoje najlepsze układy zaprezentowała grupa Fire Kids z Egurrola Dance Studio w Katowicach, czyli mistrzynie świata w disco dance z tego roku.

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com
Grupa Fire Kids z Egurrola Dance Studio w Katowicach, fot. Bartosz Stasicki

Podczas wydarzenia prowadzono zbiórkę na rzecz 14-miesięcznej Natalki Diakończyk, u której zdiagnozowano wrodzony staw rzekomy kości piszczelowej. Przed amputacją nogi może ją uchronić jedynie droga, pilnie przeprowadzona operacja, a po niej wymagana jest żmudna rehabilitacja. Z kolei na III konferencję RakOFF Tyskich Szpilek zapraszał doktor ginekologii Maciej Jędrzejko, prowadzący bloga w internecie Tata Ginekolog. Ta odbędzie się 14 października w tyskiej Mediatece.

Link do zbiórki dla Natalki Diakończyk: https://www.siepomaga.pl/natalka-diakonczyk

Więcej informacji o konferencji RakOff: https://tyskieszpilki.pl/wydarzenia/