Z Golem w Pucharze Polski

  • https://www.facebook.com/PoloniaGKSTychy/
  • polooniatychy@gmail.com
W siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary drużyn, które zagrają ze sobą w pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Polonia GKS Tychy zagra z pierwszoligowym ISD-AJD Golem Częstochowa.

Dla tyskiego klubu to powrót do rozgrywek o puchar kraju. Ostatni raz polonistki wystartowały w nich w sezonie 2015/16 i grały wówczas w wojewódzkim finale. Trzeba przyznać, że dużą rolę w tym odegrało szczęśliwe losowanie. Wówczas w pierwszym meczu Polonia miała wolny los, a w drugim trafiła na rozwiązany 1. FC Katowice. W finale rywalem tyszanek był LKS Goczałkowice, który wygrał spotkanie 4-0.

Tym razem pierwszym przeciwnikiem będzie zespół z Częstochowy. W zeszłym sezonie podopieczne Szymona Mlynka zajęły dziewiąte, ostatnie miejsce w południowej grupie I ligi, jednak wobec wycofania się KKS Bogdańczowice mogły liczyć na utrzymanie się na zapleczu Ekstraligi. Mecz Pucharu Polski to także pierwsze spotkanie obu zespołów na dużym boisku.

Spotkania pierwszej rundy wojewódzkiego PP odbędą się 29 sierpnia. Druga runda została zaplanowana na 19 września, a finał zostanie rozegrany 26 września. Zwycięzca otrzyma szansę gry w ogólnopolskiej fazie rozgrywek.

POZOSTAŁE SPOTKANIA PP NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM

MTS Knurów – GKS Katowice

SWD II Wodzisław Śląski – TS ROW Rybnik

UKKS Istebna – Rekord Bielsko-Biała

Dokładny termin oraz miejsce spotkania podamy wkrótce.