Z Rybnika na tarczy: TS ROW II Rybnik – Polonia GKS 5-0 [RELACJA]

W sobotnie popołudnie Polonia GKS przegrała po raz pierwszy w tym sezonie. Pogromcą został zespół z Rybnika, który wzmocniony dużą ilością zawodniczek z pierwszej drużyny nie dał szans trójkolorowym. Trzeba jednak też przyznać, że tyszanki były w tym spotkaniu dalekie od najwyższej formy.

Od początku spotkania gospodynie prowadziły grę i stwarzały zagrożenie pod naszą bramką. Nasze zawodniczki zostawiały rywalkom sporo miejsca, przez co trudno było zatrzymać rozpędzające się rybniczanki. Pierwszy gol wpadł w 16. minucie, kiedy niefortunna interwencja Struczewskiej dała prowadzenie drużynie gospodarzy. Chwilę później było już 2-0, a trener Dariusz Grzesik zdecydował się na pierwsze taktyczne zmiany. Nie uchroniło to tyskiego zespołu przed utratą kolejnej bramki – tuż przed przerwą na 3-0 podwyższył ROW.

Drugą połowę Polonia zaczęła agresywniej i lepiej niż pierwszą część meczu. Poziom spotkania na moment się wyrównał, później ponownie do głosu doszły przeciwniczki. W 52. minucie padł gol numer cztery, a kilkanaście minut później numer 5. dla Rybnika – Struczewska świetnie sparowała uderzenie zza pola karnego, ale wobec dobitki była bezradna. Nie pomagały zmiany – na boisku zameldowały się Lorenz, Puchałka, Morkisz, Zug, Wzorek i Jarczak, ale wynik nie uległ zmianie.

Następny mecz już 17 września w Tychach. Polonia podejmie Gimnazjum Istebna. Początek o 16:00.