Znamy grupy eliminacyjne MMP w futsalu. Kto na drodze Polonii?

Runda jesienna sezonu 2019/20 powoli zbliża się do końca. To również czas, w którym rozpoczynają się przygotowania do rozgrywek futsalowych. Poznaliśmy już grupy eliminacyjne do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Na kogo trafiła Polonia?

  • https://www.facebook.com/KKSPoloniaTychy
  • poloniatychy@gmail.com

Tyszanki po raz kolejny wystartują we wszystkich kategoriach wiekowych MMP, czyli w rozgrywkach do lat 14, 16 oraz 18. W siedzibie PZPN dokonano losowania grup eliminacyjnych dwóch ostatnich, najwcześniej odbywających się turniejów. Grupy Polonii prezentują się następująco:

U18: Polonia Tychy, Respekt Myślenice, Rozbark Bytom, Olimpia Osieczany, FSA Kraków.

U16: Polonia Tychy, Zantka Chorzów, KSB Lędziny, GKS Katowice, Rozbark Bytom.

By dostać się do turnieju głównego U18, który odbędzie się w dniach 6-8 grudnia 2019 roku w Lubinie, należy zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc w grupie eliminacyjnej. Nieco trudniej jest  w rozgrywkach do lat 16. Tam awansem do turnieju głównego (10-12 stycznia w Głogówku) premiowane są jedynie pierwsze miejsca w grupie eliminacyjnej oraz drugie dla 5 najlepszych wiceliderów grup.

Same mistrzostwa od bieżącej edycji czeka duża zmiana. Każdy z trzech kobiecych turniejów finałowych, wzorem turniejów męskich, będzie rozgrywany w ciągu trzech dni. Zwiększa się także liczba uczestników finałów – zamiast 12, będzie 16.

Turnieje eliminacyjne dla osiemnastolatek odbędą się 11 listopada, a dla szesnastolatek w dniach 21-22 grudnia 2019 roku. Co więcej, gospodarzem turnieju eliminacyjnego turnieju U18 będzie Polonia. Już teraz zapraszamy więc na Halę Sportową Tychy przy ulicy Piłsudskiego 20!

Informacje odnośnie eliminacji MMP U14 zostaną podane po zakończeniu procesu zgłoszeniowego.